Jak na regeneraci vlasů?

Jak na regeneraci vlasů?

Proč potřebujeme regenerovat vlasy?

Stejně tak, jak potřebuje naše tělo regeneraci po náročném dni, tak i naše vlasy potřebují trochu TLC, nebo-li tender, love and care, což v překladu znamená něhu, lásku a péči. Naše vlasy jsou neustále vystaveny nástrahám okolí. Slunce, vítr, mráz, ale také stres, nedostatečná hydratace, špatná strava, nebo třeba stylizace vlasů pomocí vysoušeče nebo žehličky. To všechno naše vlasy oslabuje a mohou se stát suché, lámavé a bez života. Proto je důležité je pravidelně regenerovat a dopřát jim trochu té něhy, o které jsem mluvila.

Jak poznat, že vaše vlasy potřebují regeneraci?

Nejste si jistí, zda vaše vlasy potřebují ošetření? Je celkem jednoduché to poznat. Pokud jsou vaše vlasy suché, třepí se, jsou lámavé, mají matný vzhled nebo ztratily svůj přirozený lesk, je to jasné znamení, že potřebují trochu opatrnosti. Pokud nevíte, jak na to, nezoufejte, právě pro to je tady tento článek!

Domácí způsoby regenerace vlasů

Můj oblíbený způsob regenerace vlasů je skrze domácí masky. Ať už je to maska na bázi avokáda, olivového oleje nebo vajec, všechny tyto přísady podporují regeneraci vlasů a dodávají jim potřebné látky, díky kterým budou vlasy zdravé a krásné. A že na to mám recept? To je samozřejmost! No co, přece na sebe budu jen to nejlepší. Můj oblíbený je maska z avokáda a medu. Tyto dvě přísady dokáží dokonale hydratovat vlasy a udělat je krásně měkkými a lesklými.

Co budete potřebovat? Stačí jedno zralé avokádo a dvě lžíce medu. Avokádo rozmačkejte na kaši, přidejte med a vše krásně promíchejte. Masku pak aplikujte na suché vlasy a nechte působit minimálně 20 minut. Já obvykle masku nechám působit déle, třeba hodinu. Pak stačí jen vlasy dobře opláchnout teplou vodou a umýt šamponem. Efenka tipuje: Máte-li k dispozici kvalitní olej, přidejte pár kapek do masky. Já vždy přidám lžičku arganového oleje, který je pro vlasy skvělý.

Profesionální péče o vlasy

Někdy ale domácí péče nestačí a je potřeba sáhnout po profesionálních produktech. Já osobně se snažím střídat domácí masky s maskami, které koupím v obchodě. Má oblíbená značka je Kérastase, která má skvělé restrukturalizační masky pro oslabené vlasy. I tyto masky nechávám působit hodinu, i když na obalu je uvedeno 20 minut. Ale co, já chci, aby moje vlasy byly nejen hezké, ale i šťastné!

Kdy a jak často vlasy regenerovat?

Záleží na stavu vašich vlasů, ale obecně se doporučuje regenerovat vlasy minimálně jednou za týden. Já obvykle dělám domácí masku jednou týdně a profi masku také jednou týdně. Samozřejmě, pokud máte velmi poškozené vlasy, můžete regeneraci provádět častěji. Důležité je ale vědět, že stejně jako tělo, i vlasy potřebují občas pauzu. Takže pokud jste fanynkou žehličky na vlasy, dopřejte vašim vlasům občas volno. Pozor, platí zde stejná pravidla jako u slunění. I když může být lákavé mít vlasy neustále perfektně upravené, myslíme na jejich dlouhodobé zdraví.

Závěrečné myšlenky

Nikdo z nás nechce mít vlasy jako slaměný hadr, že jo? No, já rozhodně ne! Proto je důležité myslet na to, že naše vlasy potřebují stejně jako my lásku a péči. Ještě důležitější je ale vědět, jak na to. A já jsem moc ráda, že jsem s vámi mohla své zkušenosti a tipy sdílet. Doufám, že vám pomohou a vaše vlasy budou díky nim krásně zdravé a lesklé!

A jestli se ptáte, jak to zvládám dělat ty masky se svými mazlíčky, tak... Luna mi obvykle leží na kolenou a Karel se usazuje na rameni, když si aplikuju masku. To je takové naše domácí spa. Rozhodně to doporučuji, je to skvělý způsob, jak se zklidnit a užít si trochu relaxu.

Napsat komentář

Nejnovější příspěvky