Proč používat noční krém?

Proč používat noční krém?

Zázračná moc nočních krémů na naši pleť

Být často pochválená za svou krásnou a zářivou pleť je jedním z těch nejlepších pocitů. Tajemství mé pleti není vůbec nic složitého. Chci s vámi podělit tento můj beauty rituál a ten se točí kolem jedné věci - nočního krému. Možná se ptáte, proč používat noční krém? Chtěla bych se s vámi podělit o své znalosti a zkušenosti týkající se této nevšední součásti mé denní péče o pokožku.

Co všechno dokáže noční krém

Noční krém je skutečný zázrak pro naši pleť. A nejen pro tu moji, ale jistě i pro vaši. Jelikož noc je čas, kdy je naše tělo a naše pleť v režimu regenerace, noční krémy jsou speciálně vyvinuty, aby tento přirozený proces podpořily. Přiznejme si, kdo by nechtěl vstávat každé ráno s krásně vyhlazenou pletí, plnou hydratace a zářící svěžestí? Tento krém je doslova nabitý různými vitamíny a antioxidanty, které pomáhají obnovit naši pokožku, zatímco my spíme. A věřte mi, když se správně používá, výsledky vás ohromí.

Používání nočního krému podle typu pleti

Stejně jako u jakéhokoli jiného krému, i noční krémy je třeba vybírat podle typu pleti. Já mám suchou pleť a můj Roman mastnou, takže používáme různé krémy. Pro suchou pleť hledáme komponenty, které hydratují a zklidňují pleť, zatímco u mastné pleti je důležitý rozjasňující a detoxikační účinek. Noční krémy pro smíšenou pleť pak spojují tyto účinky v harmonickém balení.

Tipy a triky pro maximální využití nočního krému

Používání nočního krému je jasné: najdeme si ten správný krém pro náš typ pleti a každý večer ho naneseme na očištěnou pleť. Ale co když vám řeknu, že existují ještě další triky, jak výsledek ještě vylepšit? Možná jste ještě neslyšely o exfoliaci před nanesením krému, nebo o tom, že krém byste měly nanášet dopředu do ruky, ne do prstů? Možná vás překvapí, že tyto malé úpravy mohou přinést velkou změnu ve výsledku.

Kvůli čemu je noční krém lepší než denní

Noční krém a denní krém nejsou na tom samém. To je fakt. Denní krémy jsou navrženy tak, aby naši pokožku chránily před sluncem, znečištěním a jinými vnějšími faktory, zatímco noční krémy jsou tady pro obnovu a regeneraci. Naše tělo (a naše pleť) ve druhé polovině dne přechází do režimu obnovy, takže noční krémy jsou plné složek, které podporují tento přirozený proces. Nejde tedy o otázku "který z nich je lepší", ale spíš "který z nich potřebujeme právě teď".

Zajímavosti o nočních krémech, které jste možná neznaly

Víte, že nejlepší čas na nanesení nočního krému je asi 1 hodinu před spaním? Anebo že existují noční krémy, které jsou na bázi vody a jsou ideální pro lidi trpící akné? A možná jste nevěděly, že si můžete vypěstovat svůj vlastní noční krém z přírodních surovin doma! Jsou to takové malé skvosty, které člověk zjistí, když se blíže zabývá tímto fascinujícím světem nočních krémů.

Osvědčené značky a typy nočních krémů

Je nespočet výrobců a značek nočních krémů. Má vlastní zkušenost se liší od země k zemi, takže moje obvyklé značky, které bych doporučovala, jsou značky jako Vichy, Eucerin nebo Filorga. Ale vždy doporučuji přečíst si recenze ostatních zákazníků, a to online i offline, a také se poptat svých kamarádek a známých, co používají ony. Nikdy nevíte, kdy objevíte nový skvost.

Napsat komentář

Nejnovější příspěvky