Co nepatri na vlasy?

Co nepatri na vlasy?

Mytologie o péči o vlasy

Jako žena určitě víte, že péče o vlasy je trochu jako vědecká disciplína. Musíme být ostražití, protože je tolik mytů a polopravd, které nás mohou svést na scestí. Mohlo by se vám zdát, že když si do vlasů namažete avokádo nebo vejce, budou zářit jako diamant. Ale je to opravdu tak? K některým z těchto mytů jsme se už dostali v minulých článcích a v dnešním díle pokračujeme v demaskování nesprávně chápaných pravd o péči o vlasy.

Dalším názorem, který se velmi často objevuje, je přesvědčení, že používání zahřátých stylingových nástrojů je pro vlasy špatné. No jo, není to úplně dobré, ale všechno je to o rovnováze. Stylingové nástroje by neměly být vaše každodenní volba, ale pokud je používáte příležitostně a vlasy řádně chráníte pomocí tepelné ochrany, nevidím důvod, proč byste se jich měli zcela vzdát.

Nebezpečné látky v kosmetice

Jeden z hlavních strašáků v kosmetice, se kterým se setkáváme, jsou parabeny. Parabeny jsou konzervanty, které se používají v kosmetice a výrobkách péče o tělo, včetně šamponů a kondicionérů. Existují vědecké důkazy naznačující, že parabeny mohou ovlivnit hormonální rovnováhu v těle, což by mohlo vést k různým zdravotním problémům.

Ale opravdu potřebujeme panikařit? Při uvážení rizika je důležité mít na paměti, že množství parabenů v kosmetických výrobcích je obecně velmi nízké a je regulováno legislativou. Kromě toho je třeba uvědomit si, že pokud bychom eliminovali všechny parabeny z kosmetiky, museli bychom je nahradit jinými konzervanty, které by měly své vlastní potenciální rizika. Ovšem zdraví je nám samozřejmě na prvním místě, a proto doporučuji číst štítky a vybírat šampóny a kondicionéry bez parabenů, pokud vám na tom záleží.

Do vašich vlasů nepatří alkohol

Jednou z látek, které často najdete v složení vlasových výrobků, je alkohol. Jako vše, i alkohol má v péči o vlasy své pro a proti. Alkohol se často používá v lak na vlasy, pěny, gele a další stylingové výrobky, protože pomáhá rychle zaschnout. Ale stejně jako vysoušení vlasů vysoušečem, i alkohol může vlasy vysoušet a způsobovat jejich poškození.

Přitom ne všechny alkoholy jsou špatné. Některé, jako cetylalkohol nebo stearylalkohol, jsou ve skutečnosti docela hodné pro vaše vlasy. Tyto takzvané mastné alkoholy mohou vlasy hydratovat a zjemnit. Takže zde platí, že ne všechno, co se třpytí, je zlato. Přečtěte si složení výrobků a vyhněte se tém, které obsahují škodlivé alkoholy, jako je isopropylalkohol nebo alkohol denat.

Módní trendy a vlasy

A konečně, pro mnohé z nás je styl o našem vzhledu a o tom, jak vypadáme. A pro mnohé z nás to znamená sledování módních trendů. Je skvělé experimentovat a bavit se s vlasovými trendy. Protože kdo sakra nechce vypadat jako Beyoncé, že? Ale neměli bychom zapomenout na jednu důležitou věc: ne všechny trendy jsou pro naše vlasy dobře.

Příkladem je trend platinových blond vlasů, který byl popularizován celebritami jako Kim Kardashian. Ano, vypadá to skvěle, ale musíte vědět, že proces bělení je pro vlasy velmi náročný a může je poškodit. Bělení vlasů je chemický proces, který nejen odbarvuje vlasy, ale také narušuje proteiny v nich, což je činí slabšími a náchylnějšími k lámání. Takže než se rozhodnete jít na tento trend, zvažte jeho potenciální dopady na zdraví vašich vlasů.

Poučení? Buďte vzorní a chraňte své vlasy. Ať už jde o módní trendy, škodlivé látky v kosmetice nebo jednoduché domácí léky, není na škodu se trochu poučit a zjistit, co je pro vaše vlasy nejlepší. Protože jak já vždy říkám, vaše vlasy jsou vaše koruna. A kdo by chtěl mít poškozenou korunu, že?

Napsat komentář

Nejnovější příspěvky