Co použít místo laku na vlasy?

Co použít místo laku na vlasy?

Přírodní alternativy k laku na vlasy

Na dnešním blogu se budeme bavit o něčem, co mě opravdu fascinuje a co jsem nedávno objevila. Jde o alternativní možnosti k laku na vlasy. Ano, čtete správně. Jak řekl můj manžel Roman, "Jano, ty to jako myslíš vážně?". A já mu odpověděla přímo a upřímně, jak jsem to myslela vždy: "Ano, myslím to opravdu vážně".

Domácí recepty místo laku na vlasy

Víte, jak to chodí. Když vám dojde lak na vlasy a nechcete jít do drogerie pro nový, začnete uvažovat o všech možných domácích alternativách. Někdy je to nutkání vyzkoušet něco nového. Někdy je to nutnost a pohodlnost. Znáte to asi všichni, kteří jste někdy zapomněli koupit lak na vlasy, když jste ho potřebovali nejvíc. Někdy se podíváte do lednice a vidíte aloe vera gel. Anebo tam máte třeba jogurt nebo citron. A najednou přemýšlíte: "Hele, tohle by mohlo fungovat jako lak, ne?"

Aloe Vera gel jako lak na vlasy

V první chvíli se vám to může zdát jako bláznivý nápad. Ale co když vám řeknu, že gel z aloe vera dokáže skvěle zpevnit vaše vlasy? Skutečně! Já to vyzkoušela a byla jsem uchvácena. Aloe vera gel jsem použila buď přímo z rostliny nebo jsem ho koupila v drogerii. Aplikovala jsem ho přímo na vlasy a nechala zaschnout. A wow, moje vlasy držely lépe než s moderním lakem na vlasy!

Jogurt jako alternativa laku na vlasy

Možná se ptáte: "Jano, co takhle jogurt?" Na co vám odpovím: "Velký ANO pro jogurt!“ Jogurt není jen skvělá snack, ale také obras zvláční vaše vlasy a poskytne jim potřebné složky. Navíc jogurt skvěle fixuje vlasy. Jen si dejte pozor a nepřehánějte to s množstvím, jinak skončíte jako moje kocoura Štěpán, který by chodil za vámi a chtěl vám vlasy olízat.

Citron pro pevné vlasy

Citron je další ingrediencí, kterou můžete použít místo laku na vlasy. Je bohatý na vitamíny a antioxidanty, které jsou skvělé pro zdraví vlasů. Moje zkušenost s citronem byla skvělá. Vlasy držely skvělý tvar a navíc měli skvělou vůni. Co by chtělo vaše vlasy více, že? Jen si dejte pozor, abyste citronovou šťávu neaplikovali přímo na pokožku hlavy, mohlo by to způsobit mírné podráždění.

Rostlinný glycerin pro zpevnění vlasů

Rostlinný glycerin je další přírodní ingrediencí, kterou můžete použít pro trvalé zpevnění vlasů. Má úžasné hydratační vlastnosti a dodá vašim vlasům zdravý lesk. Stačí jen smíchat malé množství glycerinu s vodou a aplikovat na vlasy. Nechte zaschnout a budete překvapeni, jak skvěle vaše vlasy zpevní!

Domácí sprej na vlasy z heřmánku

A nakonec moje osobní oblíbenka - domácí sprej na vlasy z heřmánku. Heřmánek je známý svými zklidňujícími vlastnostmi a je skvělý pro péči o vlasy. Naparovaný heřmánek můžete použít jako přírodní alternativu laku na vlasy. Já jsem byla překvapená, jak dobře to fungovalo. Navíc heřmánek dodá vašim vlasům svěží vůni a skvěle je zpevní.

Nedivím se, že jste možná skeptičtí. Důvěruji v přírodní produkty, ale vždycky se jich bojím vyzkoušet. Když jsem se však usadila s Romanem a řekla mu o těchto trikách, řekl mi, že to zcela dává smysl a podpořil mou experimentální náladu. Takže, když vám dojde lak na vlasy, nezoufejte. Můžete začít s jedním z těchto tipů a uvidíte, jak skvělé výsledky můžete dosáhnout.

Napsat komentář

Nejnovější příspěvky