Jak na krásnou pleť?

Jak na krásnou pleť?
Jak na krásnou pleť?

Důležitost denní péče o pleť

Není to tak dávno, co jsem jednoho dne zjistila, že pleť na obličeji mám suchou a drsnou jako povrch pouštního kaktusu. Tento nepříjemný zážitek mě přiměl zamyslet se nad tím, jak se vlastně o svou pleť starám. A zjistila jsem, že na ni často zapomínám a nevěnuji jí péči, kterou potřebuje. Věřte mi, není nic horšího než si ráno nasadit make-up na suchou a unavenou pleť. Pospojovala jsem tedy veškeré znalosti, které jsem během života načerpala a vytvořila jsem si rutinu denní pleťové péče. Dnes vám ji chci představit nejen jako způsob, jak se o svou pleť postarat, ale také jak ji udržet v kondici. Ale pozor, není to žádný sprint, je to maraton! Tak jdeme na to!

Pravidlo zbavení se nečistot

Moje ranní rutina začíná sprchou a mytím obličeje. Ale pozor, nepoužívám obyčejné mýdlo. Proč? Naše pleť má přirozený pH rovnovážný stav, který může být narušen použitím tvrdého mýdla. Proto doporučuji použití jemných micelárních vod nebo speciálních pěn na mytí obličeje. Musím přiznat, že na tento krok jsem dlouho zapomínala, ale jakmile jsem ho přidala do své rutiny, výsledky byly zřejmé. Pleť byla méně mastná a vypadala zdravěji.

Hydratace jako základní prvek péče

O hydrataci pleti jsem se naučila velmi brzy. Moje babička mi vždy říkala: “Lucie, pokud nechceš, aby tvoje pleť vypadala jako moje v osmdesáti, musíš ji pravidelně hydratovat!” A tak jsem začala. Jakmile mám pleť očištěnou, nanesu na ni osvěžující tonikum a poté hydratační krém. To mi pomáhá udržet pleť pružnou a zdravou. Také pomáhá předcházet prvním vráskám, které mohou být způsobeny dehydratací.

Sluneční ochrana pro zdravou pleť

Ačkoliv miluji slunce a teplé letní dny, vím, že přehnané slunění může být pro pleť velmi škodlivé. Slunce je sice zdrojem vitamínu D, ale přemíra slunečního záření může způsobit nejen předčasný výskyt vrásek, ale také různé druhy kožních onemocnění, včetně rakoviny kůže. Proto nikdy neopouštím dům bez nanesení krému s ochranným faktorem, minimálně SPF 30. Za zmíňku stojí, že sluneční krém by neměl být používán jen v létě, ale po celý rok, protože slunce svítí i v zimě!

Pleťové masky pro speciální péči

Přestože nedělní večery obvykle trávím s dcerou Eliškou a naším psem Bibem sledováním oblíbeného filmu, najdu si také čas na použití pleťové masky. Tyto masky jsou jako malý wellness pro mou pleť. Nabízí hlubší ošetření, které zvyšuje hydrataci pleti, dodává jí vitamíny a minerály, které potřebuje, a také pomáhá bojovat proti známkám stárnutí. Pleťové masky jsou také skvělou příležitostí k osobnímu zklidnění. Během těchto 20 minut, kdy maska působí, můžete si odpočinout a vyrušit se od rušného dne. No a jak říká Eliška, vypadám s tou maskou na obličeji jako superhrdinka, což je vždy bonus!

Výživa pro krásnou pleť zevnitř

Nezapomínejme, že péče o pleť neznamená jen mazání krémů a sérum na obličej. Je také důležité, co jíme a pijeme. Viděla jsem to na vlastní kůži, když jsem zavedla nějaké zdravé změny ve své stravě. Když jsem začala jíst více ovoce a zeleniny a méně sladkostí, měla jsem méně akné a moje pleť byla radostnější. Také jsem zjistila, že vysoká konzumace vody pomáhá hydratovat pokožku zevnitř. Takže v době, kdy jíte banánový muffin, si k němu dejte také sklenici vody!

Nedílná součást večerní rutiny – odstranění make-upu

A pak přijde večer. Máte pocit, že jste unavení a všechno, co byste chtěli udělat, je lehnout si do postele. Ale ne, nezapomeňte, že musíte odstranit svůj make-up! Odstranění make-upu je pro zdraví pleti naprosto zásadní. Večer, když spíte, je doba, kdy se vaše pleť regeneruje, a pokud na ní necháte make-up, může to tento proces zastavit. Takže, prosím, věřte mi, když říkám, že odstranění make-upu před spaním je klíčové pro udržení zdravéa krásné pleti – ať už jste unavení jakkoliv!

Napsat komentář

Nejnovější příspěvky