Jak na velmi suchou pleť?

Jak na velmi suchou pleť?

Příčiny suché pleti a jejich řešení

Dámy a pánové, nejsem kosmetička ani dermatoložka, ale věřte mi - když moje pleť začala rychlostí světla měnit z jemné broskvové kůže na extra suchý hřebenček, vyhledala jsem veškeré informace, které šly najít. A víte co? Zjistila jsem, že příčiny suché pleti mohou být různé. Od genetiky přes zdánlivě nevinné návyky až po nemoci. A každý z těchto problémů vyžaduje jiný přístup. Věřte mi, když jste jednou zažili pocit, jako byste měli na obličeji myslí na smrti, budete se cítit potřeba se o vaši pleť lépe starat a najít řešení.

Úprava životního stylu versus suchá pleť

Mnohé z nás mohou za suchou pletí obviňovat svůj životní styl. Upřímně, být maminkou dvou kluků, Tadeáše a Erika, je dost vyčerpávající práce a někdy prostě zapomenu na hydrataci. Ano, jak se ukázalo, pití vody je základ v péči o pleť. A že nemám na mysli pouze vnější hydrataci pomocí krémů. Pro krásnou a hydratovanou pleť je důležitá i hydratace zevnitř. A také jídlo. A spánek. A cvičení. Ano, že to není tak jednoduché. U té šálky kávy o páté hodině ranní, když oba kluci ještě spí, občas zapomínám, že můj životní styl má na mé pleť dopad.

Krása skrze kuchyň

Víte, jak se říká, jsme to, co jíme? No, je pravda. Když jsem začala využívat aplikaci pro sledování potravin, opravdu mě to překvapilo. Britské sudy a rychlé občerstvení prostě na plasti nedělají zázraky. Není divu, že moje tvář vypadala jako poušť. Ale věřte mi, úprava stravy nebude hned způsobovat zázraky. Ale po několika měsících pravidelného konzumování ovoce, zeleniny, oříšků a kvalitních tuků se budete cítit jako nový člověk. A vaše pleť vám poděkuje.

Péče o pleť: Rutina pečovatelské lásky

Možná jste jako já. Až do nedávné doby jsem si myslela, že péče o pleť znamená pouze pravidelné umývání a nějaký krém na obličej. Jak naivní! Existuje celý svět plný výrobků, které lze přizpůsobit vašemu konkrétnímu typu pleti, a ano, mohou dělat divy. Ale, a to je velké ALE, musíte najít pravou kombinaci pro vaši pleť. A není to jen o krémech. Existují čistící prostředky, tonika, séra, exfolianty, masky a další. A ano, mohou být trochu závazné. Ale opět, jakmile zahlédnete výsledky, budete rádi, že jste investovali do této péče o pleť.

Ochrana pleti před sluncem

Pokud si pamatuji právě jednu věc ze své cesty za hydratovanou pletí, pak je to tuhle: sluneční světlo není přítelem vaší pleti. Ano, mohu si představit, že byste chtěli být bronzoví a krásní. Ale opálení je vlastně reakce vaší kůže na ultrafialové záření a může způsobit předčasné stárnutí a, bohužel, i rakovinu kůže. Proto je důležité chránit si pleť před sluncem a to nejenom v létě, ale po celý rok.

Nyní zvládneme to: Profesionální péče

Občas je úsilí není dost. Jak jsem si uvědomila, když se moje pleť začala loupat přes všechny mé snahy. To byla ta chvíle, kdy jsem si uvědomila, že je čas navštívit odborníka. Dermatolog může lépe diagnostikovat stav vaší pleti a předložit řadu léčebných plánů, včetně léků na předpis nebo léčebných procedur, které vám pomohou dosáhnout zdravější a hydratovanější pleti.

Napsat komentář

Nejnovější příspěvky