Jak se správně vonět muži?

Jak se správně vonět muži?

Výběr správné vůně pro muže

Můj milý Bibo mi nedávno pustil tajemný vzdech, když se pokoušel uniknout z mých náruče. Malý Bóóó svojí váhou i odvahou dokáže přivolat skutečné audienční uznání. Ovšem tentokrát můj přítel s čtyřmi tlapkami překvapil - hlubokým povzdychem jakoby říkal: "Ježíši, Lucie, ty jsi dneska tak nějak divně voňavá. Mohla by ses to naučit lépe...". Nenechte se zmást, Bibo není můj parfumový průvodce ani guru na mužské vůně, ale je to pes, který si užívá, když jeho paní voní tak, jak on má rád. Jak to tedy udělat správně, aby muži voněli správně - nejen pro sebe, ale také pro své okolí, ať už je to přítelkyně, kamarád nebo třeba pes?

Jak se orientovat v parfémovém světě

Jistě si také říkáte: "Kolik parfemů existuje? Je to přece labirynt plný lahviček a testerů, které vás ohromí a uvedou do stavu, kdy nevíte, který vůně je ten správný." Opravdu to není snadné. Ale začněme od popisu tří hlavních typů vůní - aqua, orientální a dřevitá. Existuje mnoho dalších, ale tato základní trojice vůní je hlavní stavební kámen ve světě parfémů pro muže.

Důležitou roli při výběru správné vůně hraje také časovyé období a příležitost, kdy muž parfém aplikuje. Léto vybízí k lehkým a svěžím vůním, zatímco zima k silnějším a teplejším tonům. Rovněž je důležité, zda parfém aplikujete na denní nebo noční soužití. Pro seznámení jsou vhodné těžší, smyslnější vůně. Naopak pro běžný pracovní den je lepší zvolit svěží a decentnější tóny.

Výběr a použití parfému podle vlastních preferencí a osobnosti

Někteří muži vědí, co se jim líbí a jakou vůni chtějí předvádět světu. Ale pro ty z vás, kteří jsou ještě na začátku své aromatické cesty, nechte mě vám poskytnout nějaké tipy, jak udělat správný výběr. Především je potřeba se rozhodnout, jaký typ vůně se vám líbí nejvíce. Aqua je svěží a lehká, orientální je jemná a exotická a dřevitá je silná a mystická. Která z nich odpovídá vaší osobnosti a vašemu vkusu?

Dalším klíčovým faktorem při výběru správného parfému je vaše tělesná chemie. Parfém se totiž mění podle toho, kdo ho nosí. Z toho důvodu je třeba ho nejprve vyzkoušet na kůži a teprve poté se rozhodnout, zda je správný. Při aplikaci parfému je třeba myslet také na to, jak dlouho jeho vůně vydrží. Některé parfémy vydrží cítit celý den, zatímco jiní vyprchají již po několika hodinách.

Udržování vůně na těle během dne

Měli byste vědět, že naše těla pohlcují parfém v závislosti na naší pokožce a naší metabolismus? Jak je to možné? Někteří lidé mají větší schopnost pohlcovat vůně než jiní, což znamená, že jejich vůně nebude tak silná nebo dlouhotrvající. Kromě toho naše těla vydávají svou vlastní přirozenou vůni, což může ovlivnit celkový dojem parfému. Pokud máte suchou pokožku, vůně nebude udržována tak dlouho jako na těch, kteří mají mastnou pokožku.

Jak tedy udržet vůni na těle během dne? Existují různé způsoby, jak toho dosáhnout. Parfém lze aplikovat na teplejší místa na těle, jako je krk, zápěstí a vnitřní strana loktů. Dalším způsobem je použití hydratačního krému před aplikací parfému. Hydratační krém pomáhá zachovat vůni na těle déle.

Na závěr bych chtěla dodat, že se výběra parfému nebojte. Je to osobní záležitost a neměli byste se obávat experimentovat. Vůně je důležitou částí našeho každodenního života a měli bychom se snažit najít ten správný parfém, který odpovídá našemu vkusu a osobnosti. A kdo ví, třeba i můj pes Bibo najde jeden den svůj oblíbený parfém.

Napsat komentář

Nejnovější příspěvky