Jak se starat o zničené vlasy?

Jak se starat o zničené vlasy?

Proč naše vlasy trpí?

Ahoj, jak se máte? Já jsem Lenka a dneska bych chtěla mluvit o něčem, o čem si myslím, že se nás týká téměř všech. Mám na mysli naše vlasy. Moje přítelkyně mi nedávno říkala, že si myslí, že její vlasy jsou zničené a neví, co s tím. Tak mě napadlo, proč se nepodělit s vámi o moje rady a tipy na to, jak se starat o zničené vlasy?

První věc, kterou bychom měli zmínit, jsou důvody, proč naše vlasy trpí. Existuje mnoho faktorů, které mohou vést k poškození vlasů, a to mimo jiné stres, nezdravá strava, nedostatek spánku, příliš mnoho chemických látek v našich vlasových produktech, příliš mnoho tepelného stylingu a dokonce i špatná kvalita vody. To je jen několik příkladů.

Co dělat pro regeneraci vlasů?

Teď, když už víme, co naše vlasy ničí, pojďme se podívat na to, co můžeme udělat, abychom jim pomohli se regenerovat. První věc, kterou bychom měli změnit, je naše strava. Jsem přesvědčená, že jídlo hraje velkou roli nejen v našem zdraví všeobecně, ale i v kondici vlasů. Když jsem například začala jíst více ovoce a zeleniny a méně zpracovaných potravin, všimla jsem si, že moje vlasy začaly vypadat a cítit se zdravěji.

Druhá věc, kterou bychom měli změnit, je naše používání chemikálií na vlasy. Vím, že se to může zdát těžké, protože na trhu je tolik produktů, které slibují, že udělají zázraky s našimi vlasy. Ale věřte mi, méně je někdy více. Já sama se snažím používat přírodní produkty na vlasy, co nejvíce to jde. A víte co? Myslím, že to opravdu funguje.

Domácí léčba pro zničené vlasy

Jednou z věcí, které jsem našla skvěle, pokud jde o péči o vlasy, jsou domácí masky na vlasy. Tyto masky si můžete udělat sami doma z přírodních ingrediencí. Jsou skvělou alternativou k chemickým látkám a můžete si je přizpůsobit svým potřebám. Mám několik oblíbených receptů, které se mi osvědčily. Jedním z nich je maska z avokáda, medu a olivového oleje. Je to super hydratační a skvěle funguje na mé vlasy.

Další možností, kterou jsem zkoušela, jsou oleje na vlasy. Moje nejoblíbenější oleje jsou arganový, kokosový a jojobový. Jednoduše je aplikujete na vlasy a necháte působit přes noc. Ráno si vlasy umyjete a jsou nádherně jemné a hydratované.

Výběr správných produktů na vlasy

Jedním z klíčových bodů pro zdravé vlasy je výběr správných produktů na vlasy. Jak jsem již zmínila, snažím se vybírat produkty, které jsou jak přírodní, tak možná. Ale vím, že to může být obtížné, když je na trhu tolik možností. Proto jsem se rozhodla sdílet s vámi některé z mých oblíbených produktů, které mi opravdu pomohly.

Prvním z nich je šampon a kondicionér značky Natural. Tyto produkty jsou bez sulfátů, parabenů a umělých barviv. Navíc mají skvělý vůni a opravdu mi pomohly vyřešit mnoho mých problémů s vlasy.

Dalším produktem, který jsem objevila, byla maska na vlasy značky Beauty Kitchen. Tento produkt je 100% přírodní a je plný hydratačních ingrediencí, které mi pomohly bojovat s suchem a křehkostí mých vlasů. Už po prvním použití jsem viděla rozdíl a mou dceru zaujal také, takže to musí být dobré.

Závěrem

Mám tedy pocit, že jsem se s vámi podělila o všechny své tipy a triky, jak se co nejlépe starat o dané vlasy. Doufám, že vám to pomůže, tak jako to pomohlo mně. Koneckonců, vždyť jsme v tomhle všichni společně, že ano? Takže nezapomeňte, pečovat o vlasy by mělo být stejně důležité jako pečovat o své tělo. A s těmi správnými nástroji a postupy jsou zdravé a krásné vlasy dosažitelné pro každého. Takže si vyberte výrobky pečlivě, vyzkoušejte nějakou tu domácí masku a hlavně si všechno užívejte!

Můj manžel Filip sice říká, že nechápe, proč tolik času věnuji péči o vlasy, ale on své krátké vlasy jen rychle omyje šamponem a je hotový. Ale já vím, že kdyby měl dlouhé vlasy jako já, tak by mu bylo jasné, že to chce trochu víc úsilí a péče. Ale jsem si jistá, že kdyby mu vlasy začaly padat, tak by byl rád za mé rady.

Takže, milé dámy (a možná i pánové), pečujte o své vlasy. Jsou to naše koruny a měli bychom se o ně starat jako o své království. A pokud máte nějaké další tipy a triky, jak se starat o zničené vlasy, podělte se o ně v komentářích. Jsem na ně zvědavá!

Na shledanou!

Lenka

Napsat komentář

Nejnovější příspěvky