Jak vybělit žluté vlasy?

Jak vybělit žluté vlasy?

Proč vlasy žloutnou?

Někdy si dámy nechají odbarvit vlasy a pak se diví, že nejsou tak světlé a jasné, jak by si přály. Místo toho mají takový ten nehezký žlutý odstín. Víte, co za tím stojí? V první řadě to může být nedostatečné odbarvování. Čím tmavší vlasy máte, tím déle by měl proces odbarvování trvat. Pokud proces ukončíte příliš brzy, bude konečný výsledek žlutý. A víte, co ještě může způsobit zabarvení vlasů do žluta? Účinky slunce, chlóru v bazénu, nekvalitní barvy na vlasy a někdy dokonce i špatná voda z kohoutku. Ale nezoufejte, existují způsoby, jak se těchto nechtěných žlutých tónů zbavit.

Šampon pro odbarvené vlasy

Můj první tip pro zbavení se žlutých tónů je použití šamponu pro odbarvené vlasy. Tento šampon obsahuje pigmenty, které neutralizují žlutost a vrací vašim vlasům pěknou světlou barvu. Pravidelné používání tohoto šamponu by mělo postupně odstraňovat nežádoucí žluté odstíny. Ale pozor, nedoporučuji jej používat každý den. Vlasy by mohly získat fialový nádech, což rozhodně nechcete. Moc dobře vím, jak to je. Jednou jsem si vzala do hlavy, že tím šamponem vymyji všechny ty žluté tóny přes noc. A co si myslíte, že se stalo? Ráno jsem se probudila s fialovými vlasy! Od té doby jsem si dala za úkol hlídat své používání tohoto šamponu ještě pečlivěji.

Maska na vlasy

Po šamponu pro odbarvené vlasy přichází na řadu další skvělý pomocník - maska na vlasy. Ta má stejný účel jako šampon, ale její účinky jsou intenzivnější. Zvláště pokud máte žlutý odstín hluboko zakořeněný v vašich vlasech. Maska na vlasy může skutečně dokázat zázraky. Já vždy používám masku, která je speciálně pro odbarvené vlasy. Nejen, že neutralizuje žlutost, ale také vlasy krásně hydratuje a dodává jim lesk. A co ještě lepší, výsledky jsou viditelné skoro hned. Takže pokud potřebujete rychlý způsob, jak se zbavit žlutých vlasů, doporučuji vyzkoušet masku na vlasy.

Milujte a pečujte o své vlasy

A teď něco pro ty z vás, kdo by chtěli zabránit žloutnutí vlasů ještě předtím, než k němu dojde. A jak na to? Především je to o kvalitě péče o vaše vlasy. Vždy používejte kvalitní produkty pro péči o vlasy. A pamatujte, že odbarvení vlasů je pro ně velmi náročné a mohou být poškozené. Proto je důležité vlasy dobře hydratovat a vyživovat. A rozhodně nezapomínejte na sluneční ochranu. UV záření může vaše vlasy vysušit a způsobit jejich žloutnutí. Proto používejte spreje na vlasy s ochranou před UV zářením. Já takový sprej vždy nanesu před tím, než vyrazím na svůj oblíbený výlet s kocourem Štěpánem. Mormolíme si na zahradě, zatímco já čtu knihu a Štěpán si hraje s motýly.

Závěrečné myšlenky

Je toho hodně, co můžete dělat pro to, aby se vaše vlasy po odbarvení nežloutly. Vedle výše uvedených tipů vám mohu doporučit také použití toneru pro vlasy, úpravu vody z kohoutku nebo omezení kontaktu vlasů s chlorem. Ale mějte na paměti, že každý vlas je jedinečný, a to, co funguje pro jednu osobu, nemusí nutně fungovat pro druhou. Je to cesta pokusů a omylů, takže buďte trpěliví. Nakonec, krása je přece třeba udržovat a pracovat na ní. Říkám si, že pokud můj kocour Štěpán tráví tolik času pečováním o svou kožešinu, proč bych já neměla věnovat stejnou péči svým vlasům?

Napsat komentář

Nejnovější příspěvky