Jak zafixovat účes?

Jak zafixovat účes?

Základy fixování účesu si, aby vydržel

Po delší době mám pro vás další článek na téma vlasů, konkrétně se budeme věnovat tomu, jak si zafixovat účes tak, aby vydržel celý den, aniž byste ho musely neustále opravovat. To zní jako nemožné? Ne, rozhodně ne! Prostě budete potřebovat trochu vhodných produktů, trochu technik a hlavně hodně trpělivosti. Věřte mi, i já jsem měla několikrát chuť všechny ty přípínky a sponky poslat kamsi a nechat vlasy volně vlát, ale naučila jsem se, jak to udělat správně. Tak se přidejte ke mně a prozkoumejme tyto techniky společně.

Výběr správných produktů fixování účesu

Rovnou se vrhněme do světa produktů pro fixaci vlasů. Můžete si vybrat z desítek a desítek možností na trhu od vlasových sprejů, pěn, vosků, gelů až po krémy pro tvarování vlasů. Vše záleží na vašem osobním vkusu, typu vlasů a konečně účesu, který chcete fixovat. Osobně jsem velkým fanouškem vlasových sprejů. Jde o skutečně všestranný produkt, který dokáže vytvořit jemný, přirozeně vypadající držení, zatímco vosky a gely často poskytují silnější fixaci. Všechno ale záleží na tom, co hledáte. Doporučuji experimentovat s různými produkty, dokud nenajdete ten pravý.

A teď něco na málo více technickou stránku. Jakýkoliv produkt vyberete, je důležité jej správně aplikovat. Pěnu nebo sprej můžete nanášet na mokré nebo vlhké vlasy a potom dosáhnout požadovaného tvaru fénováním nebo nechat vlasy uschnout volně. Co se týče gélů a vosků, ty si obvykle žádají aplikaci na suché vlasy.

Zajímavosti z trhu s vlasovými produkty

Věděli jste, že vlasový sprej byl poprvé vynalezen a patentován roku 1948? Časem se výrobní proces spreje výrazně zlepšil a dostupnost těchto praktických produktů se rozšířila po celém světě. Sprej se za dobu své existence těšil značné popularitě, a pokud se ptáte proč, odpověď je jednoduchá - snadná aplikace, rychlý efekt a nízká cena. Takže když příště budete v obchodě procházet oddělením vlasových care, uvidíte, kolik možností máte. Experimentujte a objevte, co vám nejlíp vyhovuje!

Příprava vlasů na fixaci

Vlasové produkty jsou sice skvělé, ale také je důležité, jak připravíte své vlasy na fixaci. Opět záleží na typu vlasů a stylu, který chcete dosáhnout, ale obecně platí, že čisté, hydratované vlasy jsou nejlepším základem pro fixaci účesu. Čisté, protože oleje a nečistoty mohou ovlivnit účinnost fixačního produktu. Hydratované, neboť suché vlasy mohou být snadno poškozeny a jejich úprava může být obtížnější.

Je tedy důležité myslet na pravidelné mytí a kondicionování vlasů. Vložte také do své péče o vlasy masky a oleje pro hlubokou hydrataci. Mějte na paměti, že použití tepla při úpravě vlasů může způsobit jejich vysušení, takže když používáte fén nebo kadeřnické žehličky, nezapomeňte na ochranu vlasů proti teplu.

A nyní, když už máte připravené vlasy, je čas se ponořit do technik fixace.

Techniky fixace účesu pro různé typy vlasů

Pro jemné a tenké vlasy je skvělý trik právě vlasové spreje. Jsou lehké a dokáží dodat objem a poskytnou jemné držení bez zatížení. Když aplikujete sprej na suché vlasy, zaměřte se zejména na kořeny, což pomůže vytvořit iluzi plnějších vlasů.

Pro husté a těžké vlasy podle mě vynikají pěny a gely. Tyto silnější fixační produkty jsou schopné udržet hmotnější vlasy na místě bez toho, aby je zatížily nebo způsobily, že by vypadaly mastně. Aplikujte tyto produkty od kořenů ke koncům vlasů, abyste zajistili rovnoměrné rozložení.

Krémie na vlasy jsou ukázkou univerzálnosti. Jsou ideální pro všechny typy vlasů, jsou lehké, hydratují a pomáhají zvládnout všechny ty zatraceně neposlušné vlasy. Můžete je používat na vlhké nebo suché vlasy a dosáhnout tak různých výsledků. Texturovací krémy, stejně jako tvarovací krémy, jsou také skvělou volbou pro vytváření definovaných vln nebo loknů.

Odhad fixace vlasů

Možná se ptáte, kolik fixačního produktu byste měli použít? No, to je dobrá otázka. Odpověď ovšem není tak jednoznačná. Množství, které budete potřebovat, závisí na délce a hustotě vlasů, stejně jako na typu účesu, který chcete vytvořit. Nicméně jako obecné pravidlo platí, že je lepší začít méně a postupně přidávat, než přehnat to hned na začátku. Pamatuji si jednou, kdy jsem byla tak zaujatá použitím mého nového vlasového spreje, že jsem ho nanesla tolik, že mé vlasy vypadaly jako připravené na comeback 80. let. Takže pamatujte: méně je někdy více!

Nakonec mám pro vás malý tip, jak prodloužit životnost vašeho účesu. Když jsem na univerzitě studovala právo, musela jsem někdy zůstat vzhůru až do pozdních nočních hodin a neměla jsem čas ráno se znovu učesat. Tak jsem objevila tento trik: Po fixaci jsem vlasy jemně zabalila do lehkého šátku nebo saténové čepečky a ráno jsem měla vlasy stále pečlivě upravené jako večer předtím. Byl to život změňující okamžik!

No a to je všechno! Doufám, že jsem vám předala nějaké užitečné informace a tipy, jak si fixovat účes. Ať už jste někdo, kdo si rád hraje s vlasy a zkouší různé styly, nebo jste někdo, kdo je spíše na rovné straně, doufám, že jsem vám pomohla. Přeji vám hodně úspěchů ve fixování účesů a těším se na další článek!

Napsat komentář

Nejnovější příspěvky