Jaké látky škodí vlasům?

Jaké látky škodí vlasům?

Které látky jsou špatné pro vlasy?

Existuje nekonečná řada produktů pro péči o vlasy na trhu a všechny nám slibují zázraky - hustší vlasy, lesklé vlasy, dlouhé vlasy, a dokonale vlasy jak z reklamy. Ale jak často se nám podařilo dosáhnout těchto výsledků? Ano, rozumím vám, dámy, je to těžké. Sama jsem zkusila spousty produktů, než jsem našla ty správné. Je důležité vědět, jaké látky ve výrobcích pro péči o vlasy jsou škodlivé, aby jste mohla vybrat ten pravý produkt pro sebe.

Cílení na sulfáty

Ale nejprve bych měla říct něco o těch zlých látkách, o kterých jsme už všichni slyšeli - sulfátech. Některé z nás se jich snaží vyvarovat, ale mnoho z nás je stále používá, protože dělá šampóny mýdlovějšími a lepšě se s nimi pracuje. Ale, Sulfáty skutečně vysušují vlasy, odstraňují jejich přirozené oleje a mohou způsobit podráždění pokožky. Jak říká můj manžel Pavel - "Je to jako prát nádobí. Dělá to, co má, ale zanechá to za sebou vysušený povrch."

Alkoholy v produktech pro péči o vlasy

Potom tu máme alkoholy, které se nacházejí ve většině kosmetických produktů. Jsou to látky, které pomáhají produktu rychleji vysychat, ale mohou také vysušovat vlasy a pokožku hlavy. Takže pokud máte již suché vlasy, může být nejlepší se jim vyhnout. Víte, je to jako s pitím alkoholu - jedno nebo dvě sklenice vínka vás hydratují, ale když překročíte hranice, budete mít ráno pocit jako suchý kaktus.

Silikon, přítel nebo nepřítel?

Silikon je další látka, kterou najdete ve většině vlasových výrobků. Dělá vlasy hebké na dotek, lesklé a hladké. Ale je to skutečně pro nás dobré? Odpověď není tak jednoduchá. Silikon obaluje vlasy a chrání je před tepelnými škodami a škodlivými účinky prostředí. Ale pokud ho používáte příliš často, může způsobit, že se vaše vlasy stanou těžkými a bez života a také může způsobit, že se na nich hromadí nečistoty. Takže to je jako s plastickou fólií - chrání vás, ale pokud se do ní zabalíte příliš těsně, nebude vám to příliš prospěšné, že?

Parabeny a konzervanty

Parabeny jsou další známé špatné látky. Tyto látky se používají jako konzervanty v produktech péče o vlasy, aby předešli jejich zkáze. Ale parabeny mohou být škodlivé, protože jsou xenoestrogeny, což znamená, že mohou napodobit estrogen v našem těle. Můj dobrý přítel, který je endokrinologem, mi to velmi dobře vysvětlil jako, že je to jako mít na karnevalu atrapu místo skutečné odměny. Takže je lepší držet se dál od produktů, které obsahují parabeny, pokud je to možné.

Formaldehyd a jeho uvolňovače

Formaldehyd a jeho uvolňovače jsou další látky, které bychom měli vyhnout. Používají se jako konzervanty a antibakteriální látky. Ale mohou způsobit podráždění pokožky a očí, astma a dokonce i riziko vzniku rakoviny. Takže je to jako s pesticidy - mohou zabít škůdce, ale mohou také způsobit vážné zdravotní problémy.

Syntetické vůně a barviva

Nakonec, ale rozhodně ne v neposlední řadě, syntetické vůně a barviva. Jasně, chceme, aby naše vlasy voněly a vypadaly dobře, ale tyto látky mohou způsobit podráždění pokožky hlavy, vypadávání vlasů a dokonce i alergické reakce. Jste jako já a máte rádi výrobky, které voní a vypadají dobře? Pak se pokuste vyhnout těmto látkám a hledejte výrobky, které používají přírodní vůně a barviva.

Když si uvědomíme, jaké látky jsou škodlivé pro naše vlasy, můžeme se rozhodnout, které produkty jsou pro nás nejlepší. Je to jako s jídlem - měli bychom vědět, co jíme, abychom si mohli vybrat nejlepší možné potraviny pro zdraví našeho těla. Takže, dámy, pečlivě čtěte štítky a udělejte informované rozhodnutí pro zdraví vašich vlasů!

Napsat komentář

Nejnovější příspěvky