Kam vyhodit parfém?

Kam vyhodit parfém?

Kam vyhodit parfém?

Rozhodovací okamžik: Používám stále tuto vůni?

Víte, jak to je. Máte doma na polici několik lahviček parfému, které jste si v průběhu let pořídila, a některé z nich už nepoužíváte. Jsou to ty, co vás už neoslovují, nebo ty, které vám dala teta z Kanady a nikdy se vám nelíbily. Nebo třeba ty, co jste si koupila, když jste byla mladší a teď se už necítíte být tou stejnou osobou. A pak jsou tady ty, co máte ráda, ale už jsou tak staré, že už ani nevoní, jak mají. No neříkejte mi, že to neznáte.

Addikce na lahvičky: Jak se jich zbavit

A tak se dostáváme k oné palčivé otázce: Kam s těmi parfémy? Nejdříve mi dovolte podotknout, že parfém, volně položený do koše na odpadky, fakt není řešení. Je to chemický výrobek a jeho likvidace by měla proběhnout odpovídajícím způsobem. Ale jakým způsobem? A kde vůbec začít? A proč je to tak složité? A proč mi to štěpán nevysvětlí?

Kam s tím: Jak a kde parfém recyklovat

Nezoufejte, na všechny tyto otázky existují odpovědi a na konci tohoto článku budete vědět, co s těmi parfémy udělat. A věřte mi, příště si ten parfém rozmyslíte, než ho koupíte. Ale zpátky k otázce. Co s parfémem, který už nechceme? Pro začátek, pokusíme se ho recyklovat. A jak na to? Za prvé, zkuste ho vrazit někomu jako dárek. Jo, jo, já vím, to zní divně, ale možná teta z Kanady bude zase ráda. A když ne, jsou tu další možnosti.

Recyklační centra a druhový sběr

V mnoha městech najdete recyklační centra, která přijímají takovéto produkt. Pomáhají zajišťovat, že tyto chemikálie nedostanou do půdy a vody. Parfémy se v těchto centrech odebírají k recyklaci a zajišťují jejich správnou likvidaci. Obléknete proto své nejlepší recyklační šaty, vezmete si ty parfémy a jdete je tam hodit. A pak si můžete koupit zmrzlinu. Vždyť jste právě udělala něco velmi důležitého pro naši planetu.

Zdravotnická zařízení

No a pak jsou tu zdravotnická zařízení. Ne, ne tedy nemocnice, ale apotéky. Některé z nich nabízejí svoje služby v rámci odpovědné likvidace léků a to zahrnuje i kosmetiku a parfémy. Pokud vás zajímá, zda vaše lékárna tento servis nabízí, neváhejte a zeptejte se. Koneckonců, pokud jdeme cestou recyklace, proč se o tom nebavit s lidmi, kteří by nám mohli pomoci?

Charitativní organizace

To už jsme se dostali k další možnosti. Charitativní organizace. Možná vás to překvapí, ale existují charitativní organizace, které přijmou váš nepoužívaný parfém a darují ho těm, kteří si ho nemohou dovolit. Tímto způsobem můžete svůj parfém darovat a udělat někomu radost. Pokud tedy nemáte kam s parfémem a nechcete ho hodit do koše, zavolejte své místní charitativní organizaci a zeptejte se je, zda by mohl váš parfém udělat někomu radost.

Parfumérie a kosmetické obchody

Na závěr nezapomeňte na parfumérie a kosmetické obchody. Některé z nich mají své vlastní recyklační programy, kde můžete vrátit starý parfém a dostanete slevu na nový. To je skvělá cesta, jak se zbavit starého parfému a zároveň ušetřit na novém. Ale než si koupíte nový parfém, zamyslete se, jestli ho skutečně potřebujete. Vždyť, jak říká moudré české přísloví: Co může být lepší než nový parfém? No přece starý dobrý pokojový vzduch!

Napsat komentář

Nejnovější příspěvky