Co je Porezni vlasy?

Co je Porezni vlasy?

"P

Jak poznat, že máte porézní vlasy?

Poréznost vlasů je zoufale tajný pojem, který je základem zdraví každého pramene na vaší hlavě. Porézní vlasy lze podle vlastní definice charakterizovat jako vlasy, které mají otevřené kutikuly, které umožňují rychlou a snadnou absorpci vlhkosti. A jak to poznám, ptáte se? Jděte na malý experiment! Namáčejte vlasy po dobu pěti minut a pak je ponořte do misky s vodou. Pokud zůstanou na povrchu, máte nízkou poréznost. Pokud klesnou do středu, máte střední poréznost. Jestliže se potopí na dno, bohužel, máte vysokou poréznost. Ale nebojte se! Každý typ poréznosti potřebuje jen specifickou péči a lásku!

Co způsobuje vysokou poréznost vlasů?

Na první pohled by se mohlo zdát, že porézní vlasy jsou způsobeny něčím, co uděláte špatně, ale většinou je to kombinace faktorů. Jde o genetiku, životní styl, stravu, účesy, chemické barvení a také o vliv prostředí, jako jsou sluneční svit, voda a vzduch. Když jsem se poprvé dozvěděla, že moje vlasy mají vysokou poréznost, byla jsem ztracená. Ale pak jsem si uvědomila, že moji rodiče mají také vlasy s vysokou porézností a že trávím hodně času venku a mám ráda barvení vlasů. Tak to dává smysl!

Péče o porézní vlasy

Jak jsem již zmínila, klíčem k zachování zdraví a krásy porézních vlasů je speciální péče. Porézní vlasy potřebují hlubokou hydrataci a výživu, aby se uzavřely kutikuly a zabránilo se dalšímu poškození. Může to zahrnovat použití intenzivních kondicionérů, olejů a proteinových masek. Moje oblíbená domácí maska je složená z dvou lžic kokosového oleje a jednoho vejce. Nanesu ji na vlasy, nechám působit 30 minut a potom umyji šamponem. Myslím, že výsledek bude stát za to!

Styling porézních vlasů

Styling porézních vlasů může být opravdu výzva, někdy se může zdát nemožné docílit požadovaného výsledku. Ale nezoufejte, všechno je o technice a výběru správných produktů. Já mám ráda přírodní produkty bez sulfátů a parabenů, které nejenže napomáhají udržet vlasy krásné a zdravé, ale také udržují barvu vlasů déle. A nezapomeňte, méně je někdy více! Nadměrné používání produktů může vlasy zatížit a způsobit, že budou vypadat mastné a bez života.

Příběhy z reálného života: Můj vlastní boj s porézními vlasy

Pouhým úkolem, jak pochopit to, co je moje porézní vlasy, pro mě bylo samo o sobě plným dobrodružstvím. Vlastně, ve skutečnosti, můžu se pochlubit příběhem, který se vkrádá 40% do toho, co je pro vás vůbec životně důležité. Když mi bylo dvacet, vydala jsem se na dobrodružství do tropické džungle. Přesně tak, jako by to zasahovalo do mého života a tvorilo moji vlastní historku mimo těchto blogových stránek. Ale počkejte, co to má společného s porézními vlasy? No, budu vám to vyprávět.

Napsat komentář

Nejnovější příspěvky