Proč se pleť masti?

Proč se pleť masti?

Co to znamená, když se pleť mastí?

Domácnosti jsou plné pielových krémů, masker, tonerů a všech těch zázračných výtvorů kosmetického průmyslu, které zaručují dokonalou pleť bez mastného lesku. Ale ona se máme co otírat, naše milovaná kůže na obličeji nám vesele mastí téměř po celý den. Inspirací k tomuto článku mi byla moje drahá dcerka Veronika, které začala puberta a její pleť se začala mastit. A protože jsem chtěla přijít tomuto jevu na kloub nejen pro ni, ale pro nás všechny, ponořila jsem se do tématu mastné pleti až po uši.

Jak to, že se pleť mastí?

Nejdříve je důležité pochopit, co to vlastně znamená, když se pleť mastí. Mám pravdu? Koneckonců, pokud máme něco opravit, potřebujeme vědět, co je v nepořádku. Pleť se navlhčí přirozeně vyrobenými oleji, které se odborně nazývají mazové žlázy. Tyto oleje, známé také jako sebum, pomáhají udržovat pleť pružnou a hydratovanou. Ale všechno dobré je jen do určité míry.

Když se vyprodukuje příliš mnoho sebum, potom se pokožka stává mastnou a lesklou. Jak příroda zjistila, zvýšená produkce sebum je přirozeným způsobem, jak se kůže brání proti bakteriím a infekcem. Ale to je jen jedna strana mince. Nárůst sebum také zvýší vaše šance na akné a ucpané póry.

Co způsobuje mastnou pleť?

Existuje několik faktorů, které mohou způsobit nadměrnou produkci sebum. Hormonální změny, zejména během puberty a během menstruace, mohou vést k zvýšené produkci sebum. Vaše pleť může být také mastnější, pokud dědí gen pro mastnou pleť. Infekce kůže a určité léky mohou také zvýšit produkci sebum.

Tipy, jak se vypořádat s mastnou pletí

Mastná pleť s sebou přináší pár nepříjemností - pocit mastné kůže, lesklý vzhled, cysty. Zní to všechno dosti strašidelně, že? Ale nemusí to tak být! Mám pro vás pár tipů, jak se s tím vypořádat.

Nedělejte nic radikálního. Myslím tím, že nesnažte se příliš tlačit na pilu a snažit se prudce snížit množství sebum na pleti. Kůže potřebuje určité množství sebum k udržení svého zdraví a elasticity.

Cvičení

Jak známo, cvičení má mnoho výhod - zlepšuje náladu, snižuje stres, posiluje srdce a plici ... a také pomáhá se regulací mastné pleti! Cvičení zvyšuje cirkulaci krve a pomáhá odstraňovat toxiny z těla pomocí pocení. A když se potíte, mazové žlázy se zklidňují a vytvářejí méně oleje. Co může být lepší?

Co ještě mohu udělat pro redukci mazového sebum?

Jsem velkou příznivkyní použití přírodních produktů. V poslední době jsem narazila na několik přírodních olejů, které údajně pomáhají regulovat produkci sebum, například jojobový olej nebo olej z hroznových semínek. Už jsem je začala testovat, tak uvidím, jak se to s nimi bude vyvíjet.

Závěrem

Na závěr bych chtěla říci, že mastná pleť není tak špatná, jak se zdá. Ano, může být nepříjemná a může způsobovat problémy jako akné, ale také chrání naši kůži a udržuje ji zdravou a pružnou. Klíčem je najít rovnováhu.

Lotrovala bych vám ještě dlouho o tom, jak se vypořádat s mastnou pletí, ale na příště už nemastím. Doufám, že jsem pro vás nasbírala zajímavé poznatky a příště mi přečtete o něčem jiném. Třeba o tom, jaký je účinek čokolády na naši kůži. A už vím, co si asi říkáte. Lenka to ale vytočila! Ale věřte mi, studie ukazuje, že si svou milovanou čokoládku můžete bez výčitek dopřát. Ale o tom zase až příště!

Napsat komentář

Nejnovější příspěvky