Co to je laminace obočí?

Co to je laminace obočí?

Celý proces laminace obočí vysvětlený

V dnešní době, když je kosmetický průmysl plný nových a vyzkoušených trendů, se může zdát těžké držet krok se všemi novými technologiemi a postupy. A jedním z takových trendů, který se stal velmi populárním, je laminace obočí. Ano, dámy a pánové, slyšeli jste správně - laminace obočí. Ale co to je laminace obočí? Tak, už jste zapojeni do vlaku zvědavosti, tak proč se na to nespolečně podívat?

Laminace obočí je metoda ošetření obočí, která zvedá, tvaruje a vyplňuje obočí, aby bylo hustší a plnější. Je to jako mini keratinová ošetření pro vaše obočí. Imbuje obočí keratinem, který hydratuje a vyživuje obočí, zvyšuje jeho lesk a zdravý vzhled. Chápu, že to může znít jako sci-fi, ale věřte mi, výsledky můžou být ohromující.

Proč zkoušet laminaci obočí?

To je dobrá otázka. A moje odpověď? No, proč ne? Pokud máte tenké nebo řídké obočí a toužíte po tom plném, hustém obočí, které vidíte na Instagramu, tak laminace obočí může být právě to, co potřebujete. Jakkoli je pravda, že můžete použít obočí tužky, pudry a pomády, aby obočí vypadalo plnější, na rozdíl od těchto dočasných řešení, laminace obočí poskytuje výsledky, které vydrží až šest týdnů.

Nejenže to nalaminuje a vyplní vaše obočí, ale také vám dává možnost upravit tvar a směr růstu vašeho obočí. Takže pokud jste unaveni z každodenní práce na obočí, laminace vám může pomoci uspořit čas, a to je vždy výhra, nemyslíte?

Průběh laminace obočí

Nyní, když již víte, co je to laminace obočí a proč byste to měli zkusit, pojďme se podívat na to, jak to vlastně funguje.

Proces je celkem jednoduchý a celkově trvá asi hodinu. Zakázkové ošetření začíná tím, že odborník čistí obličej a odstraňuje všechny stopy make-upu. Poté se na obočí nanáší krém s keratinem. Následuje pokládání obočí do požadovaného tvaru a směru. Jakmile je obočí uspořádáno, je pečlivě zafixováno speciálním lepidlem.

Tento proces je následován aplikací další vrstvy keratinového krému, který pomáhá poskytnout obočí potřebnou vlhkost a výživu. Po dokončení tohoto kroku je obočí pokryto plastovou fólií a nechá se odpočívat asi 30 minut. Nakonec je obočí omyto a je hotovo!

Péče o obočí po laminaci

Jako všechny věci v životě, i laminace obočí vyžaduje trochu údržby. Ale nebojte se, není to nic strašlivého. Po ošetření se doporučuje, abyste nečistili a nevystavovali obočí vodě nejméně 24 hodin. Tímto způsobem ošetření může proniknout do obočí a upravit je do požadovaného tvaru. Takže, pokud máte v plánu jít plavat nebo do sauny hned po ošetření, možná byste měli přeplánovat.

Kromě toho se doporučuje používat olej na obočí, aby se udržovala vlhkost a výživa obočí. Můžete použít jakýkoli olej, který máte rádi - arganový olej, olej z růžových ořechů, jojobový olej - co vám srdce poradí! A nezapomeňte, že i když vydrží výsledky laminace obočí až šest týdnů, je důležité pravidelně navštěvovat kosmetičku na kontrolu a udržování.

Zajímavosti a tipy kolem laminace obočí

Páni, možná se vám to nemusí líbit, ale laminace obočí není jen pro dámy. Mnoho mužů se také odhodlalo k tomuto ošetření, abychom upřímně řekli, uvítali jim nový vzhled obočí. Takže pokud někdo z vás, mužů, čte tento článek a uvažuje, jestli to vyzkoušet - dělejte to! Miliády mužů po celém světě vám potvrdí, že to stojí za to.

Použití oleje na obočí po ošetření může trvat déle, ale stojí za to zkusit nějaké DIY olejové aplikátory pro obočí. Můžete například použít prázdnou tubu od staré mascara a místo ní naplnit svým oblíbeným olejem. To usnadní aplikaci oleje na obočí a zároveň zabrání tomu, aby se olej dostal kam nemá.

A na závěr chci zmínit, že jsem se sama rozhodla vyzkoušet laminaci obočí a musím říct, že byla to jedna z nejlepších kosmetických investic, jaké jsem kdy udělala. Byla to sice malá změna, ale zcela změnila můj vzhled a já se cítím sebejistější. Takže pokud o tom stále přemýšlíte, moje rada je - zkuste to!

Napsat komentář

Nejnovější příspěvky