Co skodi vlasům?

Co skodi vlasům?

Hrozby z kuchyně

Někteří z nás mají tendenci často experimentovat s různými vlasovými produkty, které vidíme v televizi, v magazinech, nebo v supermarketech. Všechny ty silikony, parabeny, a další chemikálie v nich se tváří jako naši nejlepší přátelé, když si je naneseme na vlasy, ale ve skutečnosti nám dlouhodobě škodí. Vždyť to známe. Richly smooth, silky shiny... a pak přijde bod, kdy vám vlasy padají po hrstech a máte štětcové hrany.

Řešením je se nějakým způsobem zbavit těchto chemikálií. Ale jak na to? No, to je otázka pro "vlasyťky" - tzv. vlasové detoxifikátory. Je to takový detoxikční proces pro vaše vlasy. Musíte se však připravit na to, že celý proces může být velmi dlouhý a náročný. Volba je ale vždy na vás a já jsem tu, abych vám v tom pomohla.

Solárium si nepřeje vaše vlasy

Jednoduché pravidlo: Pokud je důležité, abyste vypadali skvěle, nepodléhejte pokušení a nesnažte se zkrátka vylepšit svůj vzhled soláriem. Faktem je, že UV záření je pro naše vlasy velmi škodlivé. Může způsobit jejich vysušení, ztrátu lesku a přirozené barvy. Co je horší, dlouhodobé vystavení se UV záření může vést k jejich ztenčení a vypadávání.

Samozřejmě, pokud chcete světlejší vlasy, může být lákavé jít do solária a nechat je "vypálit". Ale to by bylo jako chtít hezčí pleť a jít si sednout k otevřenému ohni. A tak ano, bronzová pokožka může vypadat atraktivně, ale pokud to znamená, že budete mít suché, lámavé vlasy, stojí to opravdu za to?

Za všechno může stres

Jasně, všichni to známe. Stres z práce, stres ze školy, stres z rodiny... Mi, Češi, jsme národ, který je zvyklý stresovat. A naše vlasy to cítí a trpí. Pokud se dlouhodobě cítíte vystresovaní, může to ovlivnit růst a zdraví vašich vlasů.

Nemyslím tím, že byste měli ze dne na den opustit práci nebo rodinu, ale můžete se naučit lépe zvládat stres. To může zahrnovat cvičení, meditaci, jógové cviky, hluboké dýchání... prostě cokoli, co vás uklidní a odvede myšlenky někam jinam. Skvělý je také pobyt v přírodě. Navíc je to zdarma a příroda je jistě lepší relaxace než třeba sledování televize.

Voda a její účinky

Pravdou je, že voda je pro naše vlasy životně důležitá. Měli bychom pít alespoň 2 litry vody denně, abychom udrželi vlasy a pokožku hydratované. Ale ani v případě vody to neplatí, že čím více, tím lépe. Nadměrné mytí vlasů může vysušovat vlasy a pokožku hlavy a v konečném důsledku vést k vypadávání vlasů.

Zkuste si vlasy mýt méně často a používat přírodní šampony a kondicionéry bez silikonů a parabenů. Pokud máte pocit, že vaše vlasy vyžadují časté mytí kvůli mastnotě, mohou vám pomoci suché šampony. Jsou rychlé, snadné na použití a vaše vlasy se budou cítit a vypadat čerstvě i několik dní po mytí.

Horko a vlasy - přátelé nebo nepřátelé?

Je to tak, miluju horké letní dny, kdy můžu být venku a užívat si slunce. Ale moje vlasy to nesnášejí. Slunce, horko, chlor ze bazénu - to vše může vlasy poškodit a způsobit jejich vysušení. Co s tím? Můžeme se snažit chránit naše vlasy před sluncem stejně jako naši pokožku. Klobouky, šátky, nebo speciální vlasové produkty s UV filtrem - to vše může pomoci zachovat naše vlasy zdravé a krásné po celé léto.

Mimochodem, víte, co je nejčastější příčinou poškození vlasů? Žehlička na vlasy a fén. Teplo z těchto přístrojů může vaše vlasy vysušit a způsobit jejich lámání. A tak pokud můžete, nechte své vlasy uschnout přirozeně a omezte použití žehličky na vlasy na minimum.

Někdy je těžké vyhnout se všem těmto věcem, které našim vlasům škodí. Ale pokud se pokusíme redukovat aspoň některé z nich, můžeme pomoci udržet naše vlasy zdravé a silné. Ať už jsou vaše vlasy krátké nebo dlouhé, rovné nebo vlnité, jsou jedinečným projevem vaší osobnosti. A tak je třeba je chránit a pečovat o ně, jako by byly nejcennější klenot. Vždyť to vlastně jsou.

Napsat komentář

Nejnovější příspěvky