Jak poznám že mám zničené vlasy?

Jak poznám že mám zničené vlasy?

Proč si vůbec dělat starosti o zřetelné znaky poškozených vlasů?

Včera odpoledne jsem seděla v obývacím pokoji a přemýšlela, jak mám málo energie na to, abych se postarala o své dlouhé, zplihlé vlasy. Když mi to došlo, upřímně jsem se rozesmála. Ale pak jsem si uvědomila, že to není žádný vtip. Vážně potřebuji začít víc dbát na své vlasy, pokud je nechci ztratit nebo pokud nechci skončit s vlasy, které vypadají jako oslí hříva. Takže, jak poznám, že mám zničené vlasy? To je otázka, kterou se snažím zodpovědět, a doufám, že vám můj výzkum pomůže stejně jako mně.

Doufejme, že se jedná jen o běžné znaky poškozených vlasů

Jedním z nejsnadnějších způsobů, jak poznat, jestli máte poškozené vlasy, je podívat se na jejich texturu. Pokud jsou vaše vlasy matné, křehké nebo nudné, pak jsou pravděpodobně poškozené. Dalším příznakem je, když se vaše vlasy začínají třepit nebo když se rozdělují na koncích - to je často znak toho, že vaše vlasy jsou zničené.

Nemůžu tomu uvěřit, že se to stalo mně. Moje kudrlinky byly vždy pyšné a lesklé. Ale pak jsem si všimla, že moje vlasy se staly křehké, ačkoli jsem je stále pravidelně maskovala. A potom jsem si uvědomila, že konečky vlasů se začínají třepit. Já, Lenka, měla třepící se vlasy. To byl ten okamžik, kdy jsem si řekla: "Dost!"

Začalo to víceméně jednoduchými vlasy zničenými teplem

Strašně ráda si upravuju vlasy - fénování, kulma, žehlička, všechno. Ale pokud si hlavu upravujete teplem častěji, než byste měli, můžete si skutečně poškodit vlasy a nemusíte to ani vědět. Teplé nástroje mohou vlasům zapůsobit extrémní škodu, zejména pokud je používáte bez adekvátní ochrany.

Příště, když mi někdo řekne, ať nepoužívám teplé nástroje na vlasy, poslechnu. Ráda bych si myslela, že mě nikdy nenapadlo, že bych mohla své vlasy tak zničit. Ale to se mi právě stalo. Zapomněla jsem na to, jak je důležitý ochranný sérum před teplem. Výsledek? Měla jsem vlasy zničené teplem. A jak moc mě to mrzelo!

Červený poplach: Chemické zničení vlasů

Chemická léčba vlasů je další velký viník, pokud jde o poškození vlasů. Barvení vlasů, trvalé, keratinové léčby - všechny tyto věci mohou zničit vaše vlasy a způsobit, že se stanou suchými a křehkými. Je důležité si uvědomit, že chemické léčby mohou způsobit nejen povrchní škody na struktuře vlasů, ale také mohou proniknout hlouběji a způsobit vážné poškození.

Naštěstí jsem nikdy nezažila chemické poškození vlasů. Ale moje kamarádka, ano. Po barvení vlasů a následné keratinové léčbě se její vlasy staly suchými, křehkými a ztratily svůj lesk. Není divu, že jsem se rozhodla zůstat při své přírodní barvě a užívat si výlety k přírodnímu léčení vlasů.

Závěrem: příznaky poškozených vlasů jsou nezaměnitelné

Myslím, že nejdůležitější je, jak se vaše vlasy cítí. Pokud jsou suché a křehké, pokud se na nich objevují rozštěpené konečky, když vypadají matně nebo když se snadno zacuchají nebo lámou, pak je pravděpodobné, že vaše vlasy jsou zničené. A pokud je to tak, je důležité začít s léčbou co nejdříve, aby se vaše vlasy mohly zotavit a vrátit se k jejich bývalému zdraví a lesku.

Na základě mého vlastního výzkumu a zkušeností vím, že je to pobíhání a všimnutí si těchto znaků, co vám pomůže zachránit vaše vlasy před zničení. Ať už jste si své vlasy zničili teplem, chemickými léčbami nebo jen prostým opomíjením, mějte na paměti, že je vždy cesta k zotavení. Takže se nestraňte a začněte pečovat o své vlasy již dnes!

Napsat komentář

Nejnovější příspěvky