Co udělat pro rychlý růst vlasů?

Co udělat pro rychlý růst vlasů?

Vyvážená strava pro zdravé vlasy

Jako první bod na cestě za rychle rostoucími vlasy nemůže být nic jiného než správná a vyvážená strava. Můj manžel, Pavel, říká, že jsem jako zeleninový králíček, protože se snažím jíst tak zdravě, jak jen to jde. Ale stejně jako pes Bibo který má rád své pejskové granule, i já mám své oblíbené zdravé potraviny, které nejen pomáhají rychlému růstu vlasů, ale také mi dodávají spoustu energie.

Pro krásné vlasy je třeba dostatečné množství vitaminů a minerálů, zejména vitamínů skupiny B a železa. Vhodnými zdroji těchto látek jsou například ořechy, semínka, zelenina, luštěniny nebo celozrnné obiloviny. Tělo potřebuje také dostatek bílkovin, takže nezapomínejte na ryby, maso nebo tvaroh.

Starostlivá péče o vlasy

Následující krok pro rychlejší růst vlasů je správná péče. Nemyslím tím jen pravidelné mytí, ale také používání kvalitních vlasových produktů, které vlasy nezatěžují a neničí. Já například nedám dopustit na přírodní šampony a balzámy, které neobsahují sulfáty ani parabeny.

Nezapomínejte také na pravidelné stříhání konečků. To vlasy odlehčí a zároveň se odbourají poškozené části, což umožní zdravějšímu vlasu růst rychleji. Mohu vás ujistit, že rozštěpené konečky opravdu nejsou v módě!

Hydratace je klíčem

Možná jste to nevěděli, ale vlasy jsou z 25% tvořeny vodou. Proto je důležité, abychom naše tělo dostatečně hydratovali. A to nejen pitím vody, ale také konzumací vodou bohatých potravin, jako je ovoce a zelenina.

Můj manžel Pavel vždy říká, že kdyby mohl, napil by se přímo z vodovodního kohoutku. Ale i když jsem si jistá, že by to byla zábava, doporučuji vám raději přestat na vodu ze sklenice. Vaše vlasy, ale i celkové zdraví, vám poděkují.

Fyzická aktivita

Jste překvapeni, že se zde objevuje bod o fyzické aktivitě? Ano, je to tak. Fyzický pohyb podporuje krevní oběh, a tím i růst vlasů. Takže nejenže vypadáme lépe, když jsme v kondici, ale také naše vlasy rychleji rostou. A to stojí za to, nemyslíte? Pavel to pochopil a začal si brát Bibo na delší procházky, a já musím říct, že vypadá lépe než kdy jindy. A co vy? Jste připraveni zapojit se?

Přírodní masky na vlasy

Pojďme se nyní zabavit trochu tvořivě. Přírodní masky na vlasy jsou skvělý způsob, jak poskytnout svým vlasům extra výživu. Experimentujte s různými ingrediencemi, jako je avokádo, med, kokosový olej nebo vejce. Můj manžel Pavel se vždy diví, když mě vidí s avokádem na hlavě, ale pak mu to dojde, když si všimne, jak krásně mé vlasy rostou.

Pro všechny tyto masky platí, že je třeba je nechat působit alespoň půl hodiny, ale pokud máte čas, klidně je nechte na hlavě i celou noc. Pouze si dejte pozor, aby se vám avokádo nezakouslo do polštáře!

Vliv stresu na růst vlasů

Závěrem bych se chtěla zmínit o stresu. Stress je velký nepřítel rychlého růstu vlasů. Zpomaluje totiž krevní oběh a nutriční dodávku do pokožky hlavy, čímž může způsobit zpomalení růstu vlasů nebo dokonce jejich vypadávání.

Proto je důležité zvládat stres a věnovat se relaxačním aktivitám. Já osobně miluji jógu a meditaci, ale pro vás to může být cokoliv, co vás uklidňuje a naplňuje radostí. Bibo například miluje hraní s hračkou v podobě kosti a Pavel se rád noří do světa knih.

Rychlý růst vlasů je tedy o kombinaci správné výživy, péče o vlasy, dostatečné hydratace, fyzické aktivity, přírodních masek a správě stresu. Může to znít jako hodně práce, ale věřte mi, stojí to za to. Těším se na vaše výsledky s rychle rostoucími vlasy!

Napsat komentář

Nejnovější příspěvky