Jak prodloužit výdrž parfémů?

Jak prodloužit výdrž parfémů?

Výběr ideálního parfému a správné skladování

Jednou z prvních věcí, které jsem si všimla na svém manželovi Tomášovi, byla jeho vůně. Vlastně to může být jedním z důvodů, proč jsem se do něj zamilovala. Je prokázáno, že vůně má moc ovlivnit naše emoce a myšlenky, takže je zcela přirozené, že je také důležitou součástí naší osobnosti. Nicméně, co když ta krásná, svůdná vůně vašeho parfému rychle vyprchá? Existují různé způsoby, jak prodloužit výdrž své oblíbené vůně a já bych se s vámi ráda podělila o několik tipů.

První krok k dlouho trvající vůni je výběr kvalitního parfému. Jistě, může stát trochu více, ale výsledky mohou být stojí za to. Parfémy s vyšší koncentrací vonných esencí obvykle trvají déle. Existují čtyři různé kategorie parfémů: Eau de Cologne, Eau de Toilette, Eau de Parfum a Parfum. Čím vyšší je koncentrace - to je esence parfumu - tím déle vůně vydrží.

Poté je zásadní, jak parfém skladujete. Parfémy jsou citlivé na světlo a teplotu, a tak je nejlepší je skladovat v chladném a tmavém místě. Naše ložnice může být ideálním místem, pokud je pokoje tvoří stabilní prostředí. Ano, koupelna může vypadat jako perfektní místo pro skladování parfémů, ale stálé změny teploty a vlhkosti mohou znehodnotit parfém.

Aplikace parfému na správná místa

Dalším krokem, jak prodloužit výdrž parfému, je správná aplikace. Místa, kam nanášíme parfém, mohou velmi ovlivnit jeho výdrž. Rozhodně doporučuji aplikovat parfém na "tepelné body", které jsou místa, kde je pulz nejcitlivější - tedy zápěstí, za ušima, na krku a vnitřní straně loktů. Tyto oblasti generují teplo, které pomáhá odpařovat parfém po celý den.

Ráda působím na všechny smysly, takže se nesoustředím pouze na vůně, ale také na dotek. Aplikace parfému na suchou a nehydratovanou pokožku může zkrátit jeho výdrž, proto doporučuji nejprve používat tělový krém. Krém na tělo přidává další vrstvu vlhkosti, která pomáhá uzamknout vůni parfému do kůže. Jestliže máte možnost, použijte krém ve stejné vůni jako váš parfém. To může zesílit jeho intenzitu.

Aplikace parfému na oblečení a vlasy

Používání parfému nejen na tělo, ale také na oblečení může také prodloužit jeho výdrž. Tkaniny mají tendenci zadržovat vůni déle než naše kůže. Ale pozor, některé parfémy mohou zanechat skvrny, takže vždy zkuste nejprve malé množství na méně viditelné části oblečení.

Jednou z oblastí, které často přehlížíme,jsou naše vlasy. Vlasy jsou skvělým místem pro parfémy. Vlasy můžou efektivně rozptýlit vůni, když se pohybujete. Ale opět, dávejte pozor. Alkohol v parfému může vysušit vlasy, takže ať už jde o vůni, používejte ji šetrně. Doporučuji parfém aplikovat na hřeben nebo kartáč a poté projít vlasy.

Preferovaná vůně a její rozmanité formy

Zvolený druh vůně také může ovlivnit to, jak dlouho vůně vydrží. Silnější a těžší vůně, jako je pačuli nebo oud, vydrží déle než lehčí květinové nebo citrusové parfémy. Takže pokud hledáte parfém, který vydrží celý den, zvažte parfém s těžšími esencemi.

Pokud máte v oblibě jednu konkrétní vůni, zvažte nákup různých produktů s touto vůní. Například, kromě samotného parfému si můžete pořídit také sprchový gel, tělovou mléko nebo deodorant ve stejné vůni. Tyto produkty jsou obvykle méně koncentrované, ale pokud je používáte všechny spolu, může to pomoci prodloužit výdrž parfému.

Mnohokrát musíme být otevření vyzkoušení různých věcí, než najdeme, co pro nás funguje nejlépe. Ale s těmito řadou tipů jsem si jistá, že budete schopni najít způsoby, jak udržovat svou oblíbenou vůni co nejdéle.

Na závěr vás chci povzbudit, abyste si vždy vybrali parfém, který vám dělá radost. Parfém by měl být něco, co odráží vaši osobnost a styl - ať už jste roztomilá a plná života jako já, nebo klidná a nádherná jako mého manžela Tomáše. Jak říkám - vůně je jako druhý typ kůže. Používáme ji k tomu, aby vyjadřovala to, kým skutečně jsme.

Napsat komentář

Nejnovější příspěvky