Jaký je rozdíl mezi denním a nočním krémem?

Jaký je rozdíl mezi denním a nočním krémem?

Význam denní a noční péče

Někdy si můžeme spletit, proč vůbec potřebujeme dva různé krémy - denní a noční. Ale nehledejte v tom tajemství. Je to jednoduché. Naše pokožka má během dne a během noci různé potřeby. Během dne je velmi důležitá ochrana pokožky. Musíme myslet na to, jak ji chránit před sluncem, větrem, studeným počasím nebo znečištěním. Během noci se naše pokožka regeneruje. A právě na to se zaměřuje noční krém.

Výhody denního krému

Pokud jde o denní krém, je důležité si uvědomit, že jeho prostřednictvím dodáváme pokožce zvlhčení, které je během dne zapotřebí. Často obsahuje SPF, což je důležité pro každodenní ochranu pokožky před škodlivými UVA a UVB paprsky. Přestože se možná domníváme, že slunce nám nesvítí přímo do obličeje, jeho paprsky mohou být velmi silné, i když je oblačno.

Co se také týče denního krému, je důležité zmínit, že pomáhá chránit pokožku před znečištěním. Může se to zdát směšné, ale znečištěný vzduch může mít na naši pokožku stejný dopad jako sluneční paprsky. Proto je důležité mít krém, který nám pomůže touto bariérou. Já sama jsem si toho všimla, když jsme se s rodinou přestěhovali z klidné vesnice do rušného města - pokožka si toho opravdu všimla!

Jak vyzrát na noční krémy?

Když přijde na noční krém, celá hra se mění. V noci má pokožka šanci na regeneraci. Různá škůdce, která ji během dne ovlivnila, již nejsou přítomna a pokožka má čas na "nádech". Noční krém je navržen tak, aby tomuto procesu pomohl. Jeho konzistence je obvykle hutnější a bohatší, než je tomu u denního krému, a je plný výživných látek, které pomáhají pokožce obnovit se.

Jednou takovou nocí jsem usnula bez nanesení nočního krému a ráno jsem se probudila s pokožkou, která byla vysušená a unavená. Bylo to, jako bych přes noc zestárla o 5 let. Od té doby si dávám pozor, abych nikdy nezapomněla na můj noční krém. Má pokožka mi za to rozhodně děkuje a já se ráno probudím s pocitem svěžesti a obnovení.

Společné vlastnosti a rozdíly

Ačkoli noční a denní krém mají své unikátní výhody, existují také nejdůležitější společnosti. Obě mají za úkol hydratovat pokožku. Hydratace je klíčem k zdravé pokožce a je nezbytné pro pokožku, aby zůstala pružná a mladistvá.

Měli bychom také zmínit, že i když jsou krémy určeny pro denní a noční použití, neznamená to, že nemůžete použít denní krém v noci a naopak. Vždy záleží na vašich osobních potřebách a preferencích. Ale mějte na paměti, že noční krémy jsou obecně hutnější a mohou zanechávat na pokožce mastný film, který není ideální, pokud plánujete použít make-up.

Jak vybrat ten pravý krém pro vás?

Konečně, jak si vybrat ten správný krém? Nejlepší je začít zjistit, jaký typ pleti máte. Máte suchou, mastnou nebo smíšenou pleť? Vaše pokožka je citlivá? Toto jsou všechno otázky, které je třeba zvážit při výběru jakéhokoli krému.

Nezapomínejte, že je vždy dobré si před zakoupením nového produktu vyhledat recenze a poslouchat rady odborníků. U mě to funguje tak, že si vždy přečtu recenze a porovnám složení produktů. Snažím se taky sledovat, co mi moje pokožka říká - pokud mám po aplikaci pocit svědění nebo podráždění, hned produkt změním.

A pro správnou péči o pokožku nezapomínejte na pravidelné čištění a tonizaci pleti - ideálně dvakrát denně. Vždy je dobré mít dobře položené základy, a pak už jen na tom stavět. A věřte mi, vaše pokožka vám poděkuje za tu námahu!

Napsat komentář

Nejnovější příspěvky