Jak pečovat o vlasy po umytí?

Jak pečovat o vlasy po umytí?

Výběr správného šamponu pro vaše vlasy

Víte, jak je důležité pečovat o naše vlasy? Je to skoro jako jízda na kolečkových bruslích na zasněženém kopci. Potřebujete mít správné vybavení (nebo v tomto případě, správný šampon), správnou taktiku a ze všeho nejvíce, musíte cítit věter ve vlasech a užívat si to. A proto je jednou z nejdůležitějších věcí při péči o vlasy po umytí výběr správného šamponu. Pavel mi vždycky říká, jak si užívá mé jemné a voňavé vlasy po umytí.

Šampon je jako klíč k zámku vašich vlasů. Správný šampon otevře kadeře, dohlédne na ně a zaléčí na poranění, způsobená např. žehlením vlasů, barvením či používáním vysoušeče. Já, Lucie, osobně doporučuji vždy vybírat šampon na základě typu vlasů. Ať jsou vaše vlasy suché, mastné, křehké nebo jen potřebují trochu extra péče, existuje šampon, který je právě pro vás.

Vyživování vlasů po umytí

Nikd#y nezapomínejte na skvostnou péči, kterou vaše kadeře potřebují po umytí. Možná myslely na něco jiného, ale jsem si jistá, že mluvíte o vlasové masce. Ano, ty husté, bohaté na živiny směsi, které vaše vlasy milují stejně jako já miluji nedělní výlety s Pavlem na kolech. Ale počkat, vrátím se zpátky k tématu.

Zamyslíte-li se nad všemi věcmi, které vaše vlasy během dne prochází - sluncem, větrem, žehlením, fénováním -, stává se jasné, že potřebují dostat trochu lásky zpět. A nejen jakoukoliv lásku. Potřebují tu speciální, plnou péče lásku, kterou může poskytnout jen správná vlasová maska nebo kondicionér. A pro extra suché nebo poškozené vlasy je tu také sérum nebo olej. Negůvu masku nebo olej aplikujte podle pokynů na obalu a nechte působit po potřebnou dobu, aby se do vlasů dostaly všechny ty skvělé živiny a láskyplné ingredience. Pak důkladně vlasy opláchněte.

Správné sušení vlasů

Sušení vlasů je další krok na cestě k čerstvě umytým a zdravým vlasům. A to je skoro jako doma vařit palačinky - pokud je nepovaříte dostatečně dlouho, nejsou dobré, ale pokud je necháte na pánvi příliš dlouho, začnou hořet. A kdo chce vyhořelé palačinky? Nikdo, přesně tak. Stejně tak nechceme poškozené vlasy od sušení.

Abyste zabránili přehřátí vlasů, doporučuji sušit je nejprve ručníkem. Jemně vlasy vysušte ručníkem, ale nesnažte se je vysušit úplně. Pak přichází na řadu fén, který by měl být nastaven na mírnou teplotu. A nezapomínejte, vždy držte fén dostatečně daleko od hlavy, abyste nedošlo k popálení vlasů. A pokud se chcete postarat o své vlasy ještě více, pomůže ionizující fén, který preventuje vysušování vlasů a dodá jim lesk.

Styling vlasů po umytí

Styling vlasů je jako malování na plátno. Začínáte s čistým, prázdným plátnem a pak zvolíte své barvy (v tomto případě stylingové produkty) a začnete tvořit. Ale mějte na paměti, že stejně jako při malování, méně je někdy více. Nesnažte se použít všechny produkty najednou, raději vybírejte ty, které vaše vlasy skutečně potřebují.

Mezi základní stylingové produkty patří stylingový krém, pěna na vlasy či lak na vlasy. Vše závisí na tom, jaký účes chcete vytvořit a jaký je váš typ vlasů. Pokud jde o mě, Lucii, řekla bych, že méně je více. Používám jen pár základních produktů, abych podpořila přirozenou krásu mých vlasů a nemusela je zatěžovat příliš mnoha chemikáliemi.

Den po umytí: Jak udržet vlasy svěží

A teď, přátelé, přichází den po večírku, pardon, mytí. Jaké to je, když se ráno probudíte a vlasy stále voní čerstvě a jsou jemné? Ale co když... Čerstvě umytý vlas může vydržet jeden den, možná dva. Ale co když se ocitnete na třetí den, kdy vaše vlasy už nevypadají tak svěže, ale přesto nechcete sebe ani své vlasy vystavovat dalšímu mytí?

Aquí entra en juego el increíble invento que es el champú seco. Este pequeño salvador en una lata puede darle a tu cabello un aspecto y una sensación de frescura con solo unas pasadas ligeras. Pienso en él como un pequeño palo mágico que puede despertar a la princesa durmiente que llevas dentro. Pavel se baví tím, jak si s tím vůbec poradím.

Konečné tipy a triky pro péči o vlasy po umytí

A nakonec bych s vámi chtěla sdílet několik tipů a triků, které mi pomohly udržet moje vlasy v top kondici. Jedním z nich je vychlazená fáze při sušení vlasů. Tento malý trik mi doporučil Pavelův kadeřník a já jsem byla nadšená. Když už jsou vaše vlasy téměř suché, nastavte fén na nejnižší teplotu. Tím se zavřou vlasové kutikuly a vlasy budou vypadat zdravěji a leskleji.

Další věcí, kterou miluji, je používání oleje na konečky vlasů. To mi pomáhá udržet je hydratované a zdravé, a to i mezi jednotlivými mytími. A samozřejmě, nezapomínejte na pravidelné stříhání. I když se snažíte o dlouhé vlasy, je důležité nezapomínat na pravidelné stříhání konečků, aby byly vlasy zdravé a silné.

Nakonec mám pro vás ještě jeden tip, který možná už znáte, ale stále stojí za to ho zmínit. Myslím, že je důležité nepřehánět s mytím vlasů. Každodenní mytí může vysušovat vlasy a pokožku hlavy a může vést k vypadávání vlasů. Osobně si myji vlasy každé tři až čtyři dny a vypadají skvěle!

Věřím, že vám tyto tipy a triky pomohou udržet vaše vlasy zdravé a krásné po umytí. Pamatujte, že každý má jiný typ vlasů a co funguje pro mě, nemusí nutně fungovat pro vás. Ale s trochou experimentování a lásky ke svým vlasům jste na správné cestě k tomu, aby vaše vlasy po umytí zářily jako nikdy předtím. A teď, pokud mi dovolíte, půjdu se pomazlit s Pavlem a užít si dotyk jeho rukou ve svých čerstvě umytých vlasech. S láskou, Lucie.

Napsat komentář

Nejnovější příspěvky