Co poškozuje vlasy?

Co poškozuje vlasy?

Chemické látky, které nám způsobují špatný vlasy

Drahouškové, jestli jste když slyšeli o sulfátech, parabenech nebo silikonech, tak to znamená, že studujete nálepky na svých vlasových produktech stejně tak jako já. A za to vám patří obrovský dík! Ale pokud jste o těchto chemických látkách dosud neslyšeli, nepanikařte. Čtěte dál. Tyto chemické látky mohou způsobit v našich vlasech pukliny a štěpinu konců, což je doslova noční můra pro každou z nás, kdo má vlasy ráda.

Jako máma dvou kluků, Tadeáše a Erika, tak vím, jaké je to bojovat s časem. Ale věřte mi, že si najít čas na kontrolu složení výrobků, které používáme na naše vlasy, je opravdu důležité. Nejdříve se podívejme na sulfáty. Jsou to silné čistící látky, které se používají v mnoha šamponech a kondicionérech. Zatímco sulfáty skvěle odstraňují nečistoty, mohou také odstranit přírodní oleje, které naše vlasy potřebují k zůstat zdravé.

Teplem zničené vlasy a jak to předejít

Kdo by nechtěl mít každý den krásně upravené vlasy? Ano, mluvím o přímovačkách, kulmách a fénování. Ačkoliv nám tyto horké nástroje pomáhají vytvořit úžasné účesy, mohou také velmi poškodit naše vlasy. Zejména pokud je používáte každý den nebo bez ochranného spreje. Kdysi jsem o tom nevěděla a používala jsem kulmu bez této ochrany. No, a výsledek? Měla jsem vlasy jako brčko.

Když ale používáte tento druh nástrojů, je důležité vědět, jak je správně používat. Například fénování vlasy na příliš vysokou teplotu může způsobit, že se vlasové vlákno zlomí a vytvoří se puchýře. Také je důležité používat vlasový ochranný sprej, který vytvoří bariéru mezi vašimi vlasy a horkým nástrojem. Ať už máte vlasy jako já, nebo jsou vaše vlasy většího objemu, je důležité pamatovat na to, že i vlasy potřebují ochranu.

Nešetrné zacházení s vlasy

Měli bychom začít tím, co znamená nešetrné zacházení s vlasy. Může to zahrnovat tahání na vlasy, drhnutí, ívlasy v sušičce nebo špatné upravení vlasy během spaní. Mnoho z nás si tyto každodenní chyby neuvědomuje. Kdo by si dokázal představit, že takové malé věci mohou tak poškodit naše vlasy? Ale opravdu mohou.

představte si to tak, že naše vlasy jsou jako hedvábné vlákno. Pokud na ně začnete táhnout a drhnout, vlákno se roztřepí. A co teprve když naše vlasy obtěžujeme naším spánkem? Mohlo by to být tak jednoduché jako špatný polštář nebo špatné upravení vlasy před spaním. Pokud si vlasy uvážete do pevného ohonu nebo culíku před spaním, mohou se poškodit. Proto je důležité pamatovat na to, jak zacházíme s našimi vlasy, a dělat vše pro to, abychom je chránili.

Dýnění a jeho vliv na kvalitu vlasů

Dýnění. Ach, dýnění. To je ta krásná barva, kterou můžeme měnit, jak jen chceme, ale co dělá naše vlasy? Většina z nás to už určitě zažila. Chcete zkusit novou barvu a jdete na to. Ale potom, týden po barvení, si všimnete, že vaše vlasy začínají létat a kroutit se každým směrem. Co se stalo?

Barvení vlasů může výrazně poškodit strukturu vlasů tím, že otevře vlasové kutikuly. Když se kutikuly otevřou, vlasy mohou ztratit vlhkost a stát se křehkými a suchými. Je důležité myslet na to, že pokud chcete barvit vlasy, měli byste to dělat s povědomím o tom, jaké škody to může způsobit.

Aktivní životní styl a vliv na kvalitu vlasů

Udržování aktivního životního stylu je důležité pro naše celkové zdraví. Ale co to dělá s našimi vlasy? Chodím běhat téměř každý den a moje vlasy jsou vůči tomu docela rezistentní, ale uvědomuji si, že to neplatí pro všechny. Pokud trávíte hodně času venku v horku nebo chladu, nebo pokud často plavete, můžete poškodit své vlasy.

Horko ze slunce, chladný vzduch nebo chlorovaná voda mohou vysušit a poškodit naše vlasy. Je důležité myslet na to, že pokud trávíte hodně času venku, měli byste se postarat o extra ochranu svých vlasů. To by mohlo zahrnovat nošení klobouků nebo šátků, používání ochraných vlasových produktů nebo dokonce úpravy vlasů tak, aby byly co nejméně vystavené těmto škodlivým faktorům.

Napsat komentář

Nejnovější příspěvky