Nejlepší čas na aplikaci oleje pro krásné a zdravé vlasy

Nejlepší čas na aplikaci oleje pro krásné a zdravé vlasy

Základy péče o vlasy a olejovou masku

Každá z nás to zná, ten pocit, když si projedete prsty vlasy a ucítíte tu hebkost a lesk, který bychom chtěly mít neustále. Opravdu, kdo by nechtěl mít zdravé a krásně lesklé vlasy každý den? A právě olejové masky jsou jedním z kouzelných triků, jak tohoto efektu dosáhnout. Ať už máte vlasy suché, poškozené, mastné nebo normální, vězte, že oleje jsou vašimi přáteli. Ale nejde jen tak o to nějaký olej si vlasy natřít a hotovo. Aby byl účinek skutečně viditelný a dlouhodobý, je potřeba vědět, jak na to. Použít správný olej, ve správný čas, správným způsobem. A o tom všem si povíme. Vlasy jsou naší korunou a my se o ně musíme starat tak, jako by byly pokladem. Zaručuji vám, že když se v olejování vlásků trochu vyznáte, bude pro vás tato péče jako odměňující relax. Než ale dojdeme k tomu "kdy" si olej na vlasy dát, měly bychom si říci něco o tom "proč" a "jak".

Různé typy olejů a jejich výhody

Vlasy můžou být rozmarné, občas splývavé jako hedvábná stuha, jindy zas vzpurné jako trní v kaktusu. Ale oleje! Ach, oleje na vlasy jsou pokladem přírody, nabízející široké spektrum typů a výhod. Někdo by teď mohl namítnout, že má mastné vlasy a přidání oleje je poslední věc, co by chtěl zkoušet. Ale nebojte se, pro každý typ vlasy je olej. Myslíte, že je to věda? No, není to úplně jednoduché, ale mám pro vás pár tipů, které vám pomohou najít ten pravý. Arganový olej je třeba skvělý univerzál, kokosový zvláční i ty největší trpaslíčí účesy a jojobový zas dokáže přinést klid vašemu vlasovému podkladu. Aha, a nezapomeňte na ricinový olej, který si určitě zaslouží zvláštní zmínku, protože když mi kadeřnice řekla, že podporuje růst vlasů, nevěřila jsem. Ale věřte mi, funguje! A když jsem viděla ty první malé vlasíky rašící na mé hlavě, cítila jsem se jak zahrádkař v květnu.

Než olej aplikujete, připravte vlasy

Představte si, že jdete na rande. Určitě byste jen tak nevyrazili v pyžamu, že? Stejně je to i s vlasy a olejem. Nejdřív je potřeba je trochu připravit, aby olej lépe zajistil své kouzelné účinky. Já to vidím takto: olej je host na vaší oslavě, který chce, aby všechno bylo připravené k jeho příchodu. Nejprve tedy vlasy důkladně vyčistěte a vyčesejte. Potřebujete se zbavit všeho, co by mohlo oleji zabránit dostat se tam, kam má. A teď si představte ten pocit, když si vlasy umyjte šamponem, je to jako byste olej pozvali na čistý a uklizený byt. Ale teprve, když je osprchujete vlažnou vodou, otevřete póry a tento akt je jako byste pro hosta otevřeli dveře a ukázali mu, kde si může sednout.

Kdy je ideální čas na aplikaci oleje

Nuže, nastal čas hovořit o tom, kdy olej na ty naše vlasové poklady aplikovat. Kdy je ten pravý čas na odměnu ve formě olejové péče? Řekla bych, že olejovat vlasy můžeme podle nálady, dokonce i podle fáze Měsíce, pokud jste na tohle čarodějnictví. Ale abychom byly věcné - ideální čas je, když máte volný večer nebo víkend a čas na relax. Něktěří preferují aplikaci oleje přes noc, aby se olej mohl na vlasech „uvařit“ pod čepičkou a pak na vlasech zanechal svůj zázračný účinek. Já jsem ale zastánce myšlenky, že kvalita je lepší než kvantita, tak si dávám olej raději na hodinku nebo dvě přes den, kdy ho mohu pořádně masírovat do vlasů a skalpu.

Metody aplikace oleje pro maximální účinek

Když už víme, kdy olej aplikovat, pojďme se zaměřit na to, jak olej na vlasy aplikovat, aby jste z té snahy měly co nejvíce. Člověk by řekl, že olejování vlasů je o natření a hotovo. Ale ne, je to o mnohem víc. Začněte rovnoměrným rozdělením oleje do dlaní a pak jej nejdříve naneste na konečky vlasů, které trpí nejvíce. Postupně se přesouvejte k pokožce hlavy a jemně ji masírujte krouživými pohyby. Tento postup považuji za základní kurz olejování 101. Párkrát jsem ale experimentovala a přidala do oleje kapku svého oblíbeného esenciálního oleje - výsledkem byly vlasy tak nádherně voňavé, že bych je snad dokonce začala jíst, kdyby to bylo možné.

Časté chyby při olejování vlasů

Přiznám se bez mučení, že jsem v olejování vlasů udělala tolik chyb, že by z toho mohl být celkem pěkný seznam. Takže učíme se na chybách, že? Jednou jsem si dala olej na vlasy a zapomněla jsem je předtím umýt, výsledkem byla mastná katastrofa, která se nechtěla umýt ani na třetí pokus. Pak jsem si zase tuplem vlasy natěžkala olejem a měla jsem pocit, že jsem polovinu produkce jedné malé olivové farmy umístila na své hlavě. A nezapomeňme na tu chvíli, kdy jsem si olej nechala na hlavě přes noc a ráno jsem vypadala, jako bych se potápěla v řeckém salátu. Základní pravidla tedy jsou: neaplikovat olej na špinavé vlasy, nepřehánět množství a udržet ho na hlavě rozumný čas.

Olejové rituály - vytvořte si svůj osobní wellness

Když to vezmete kolem a kolem, olejování vlasů může být váš malý osobní wellness rituál. Přiznám se, že když zavřu dveře koupelny, zapálím si svíčku a připravím si všechny ty lahvičky, připadám si jako mága směsující elixír krásy (který ve skutečnosti je). Tento čas jsem si vyhradila jen pro sebe a své vlasy, a nechci, aby mi v tom někdo překážel. Ano, i když to znamená, že občas musím zamknout i svou dceru Veroniku a naše domácí zvířata na druhé straně dveří. Ale věřte mi, když pak vyjdete ven s vlasy hladkými jako labutí peří, cítíte se jako bohyně a zbytek světa bude muset počkat, až přestanete zářit. A s tím pocitem se nedá nic srovnat!

Co dělat po olejové masce a jak správně olej z vlasů vyprat

Představte si, že jste strávili celé odpoledne vařením dokonalého oběda. Dokončili jste ho a teď je čas si vychutnat výsledky. Podobně po dokončení olejové masky nastává čas na správné vyprání oleje z vlasů. Doopravdy, nechcete po všem tom úsilí, aby vaše vlasy vypadaly, že jste se právě vykoupaly v lučním království? Když už jsem to tolikrát zkusila, našla jsem metodu, která se mi osvědčila. Jemně vlasy zamotejte do ručníku a nechejte olej působit. Pak si vlasy opláchněte vlažnou vodou a použijte šampon, který se dobře pění. Může být potřeba jej aplikovat i dvakrát. Po opláchnutí šamponu prosím nezapomeňte na kondicionér, aby jste zpečetily vlasový šacht - představte si to jako zaseknutí pokladu do pokladnice. A když už vlasy usušíte, budete se cítit jako princezna, i když venku prší a vaše království je jen obývák i s hračkami po dceři rozmetanými po podlaze.

Napsat komentář

Nejnovější příspěvky