Jak dlouho vydrží dekorativní kosmetika?

Jak dlouho vydrží dekorativní kosmetika?

Jak správně využívat a uchovávat dekorativní kosmetiku?

Ahoj! Mám jméno Lenka a ráda bych se s vámi podělila o vše, co jsem zjistila a zažila o dekorativní kosmetice. Ale nejdříve mi dovolte, abych vás seznámila se svým kamarádkou, kočkou jménem Míla. Jsem si jistá, že i vám se někdy stalo, že jste ráno s úsměvem na rtech rozmázali rtěnku po celém obličeji, jen abyste zjistili, že je zřejmě starší než vaše babička. Takže jak dlouho vlastně taková dekorativní kosmetika vydrží?

Poznatky o trvanlivosti dekorativní kosmetiky

Je to tak jednoduché - pokud používáte jakoukoliv formu kosmetiky, měli byste vědět, jak dlouho ji lze bezpečně používat. To je důležité nejen pro vaši krásu, ale také pro vaše zdraví. Fakt je, že dekorativní kosmetika má svou "doba použitelnosti" z různých důvodů včetně kvality surovin, použitých konzervantů a skladovacích podmínek. Ale znáte-li základní pravidla trvanlivosti kosmetiky, jste již na dobré cestě k jejímu správnému využití.

Kdy je čas se rozloučit s oblíbenými produkty

Je něco smutného na tom, když musíte vyhodit oblíbenou rtěnku nebo stín na oči, protože je přes datum. Ale zdraví především! Rtěnky a lesky na rty obecně vydrží zhruba rok. Stíny na oči a pudry mohou vydržet až dva roky. Mascara a tekuté oční linky by se měly vyměnit každé tři měsíce. Korektor, základní nátěr a základna očí by měly být bezpečné po dobu šesti měsíců až rok. Ale pozor, pokud některý produkt začne měnit barvu, vůni nebo konzistenci, je čas ho vyhodit.

Metoda údržby pro delší životnost kosmetiky

Jak jsem již dříve zmínila, správné skladování kosmetiky může prodloužit její životnost. Abyste mohli déle využívat své oblíbené produkty, musíte jim poskytnout správné podmínky. Uchovávejte je v suchu, mimo přímé slunce a mimo dosah chlupatých přátel (ano, myslím na tebe, Míla!). Také je důležité udržovat nástroje a houbičky čisté, aby se zabránilo šíření bakterií.

Pět chytrých triků, jak prodloužit životnost kosmetiky

Vlastně, jak jsem si před chvílí uvědomila, existuje několik jednoduchých triků, jak prodloužit životnost dekorativní kosmetiky. Začněte tím, že se budete držet správné hygieny - vždy si umyjte ruce, než se dotknete svých produktů. Pokud používáte houbičky, pravidelně je čistěte a vyměňte, pokud jsou již příliš staré. Pokud jde o krémy a tekuté produkty, snažte se je neotvírat příliš často, abyste minimalizovali kontakt s vzduchem. A konečně, pokud se vám podaří nějaký produkt rozbít (ano, to se mi stalo už několikrát), nezoufejte! Použijte trochu alkoholu na vyčištění a následné slepení zlomených kousků zpět k sobě.

Napsat komentář

Nejnovější příspěvky