Jak nemít krepaté vlasy?

Jak nemít krepaté vlasy?

Vaše výživa a kvalita vlasů

To je velmi běžné, že nám neustále praská hlava nad tím, jak dlouho nám vlasy rostou, jaký je jejich zdravotní stav a především, jak docílit toho, aby vypadaly dobře. Můj osobní boj s krepatými vlasy mi dal opravdu zabrat. Já, jako mnoho z vás, si myslím, že příčinou toho, že moje vlasy jsou krepaté, je to, že nejsou dostatečně hydratované. Zatímco hydratace je rozhodně důležitá, řešením může být něco, o co byste nikdy nepřemýšleli - vaše výživa.

Nejlepší radou, kterou jsem kdy dostala ohledně vlasů, bylo to, že musím pečovat o své tělo z vnějšku i z vnitřku. A z toho důvodu je tak důležité dodávat svému tělu ty správné živiny. Co jíte, má velký vliv na zdraví vlasů. Navštívila jsem výživového poradce a dozvěděla se, že pokud chci mít zdravé vlasy, musím dodržovat vyváženou stravu plnou bílkovin, zinku, železa a vitamínů B a C.

Hledání správné kosmetiky pro vaše vlasy

Oleje, šampony, masky, kondicionéry - existuje tolik produktů, které nám slibují zázračné výsledky pro naše vlasy. Ale jak poznat ten správný? Já jsem toho zkusila opravdu hodně. Ale překvapení, najít ten pravý šampon a kondicionér, který se hodí právě pro mé vlasy mi trvalo dlouho.

Proti krepatění vlasů se doporučuje používat hydratační produkty, které poskytují dostatečnou vlhkost a zvlhčují suché vlasy. Pokud máte již krepaté vlasy, pak by bylo vhodné používat produkty, které obsahují silikony, ale ty jsou z dlouhodobého hlediska na vlasy škodlivé. Naše vlasy také milují přírodní oleje, jako je kokosový, arganový nebo jojobový olej. Tento fakt mě napadl ve chvíli, kdy jsem si uvědomila, že moje babička, která měla nádherné vlasy, když byla v mém věku, používala přírodní oleje.

Stylingové návyky, které mohou pomoci

Ano, také se tím trápím. Po mytí vlasů je jejich mikrotextura porušená a vlasy jsou citlivé na vnější vlivy. Tlak horkého vzduchu, tahání kartáče a teploty přes 200 stupňů jsou pro ně opravdovou zkouškou. První krok je samozřejmě minimalizovat tepelné úpravy. Máte-li ale nádherné kudrnaté vlasy jako já, pak víte, že takový krok znamená, že byste museli nosit každý den klobouk. Naučit se, jak stylovat vlasy zdravě, je klíčem.

Pro zlepšení vzhledu vlasů beze změny stylu doporučuji používat tepelnou ochranu. Produkty pro ochranu proti teplu vytvářejí ochranný film na vlasu, který zabraňuje přímému kontaktu tepla s vlasem. Já osobně preferuji spreje, protože jsou lehké a nezatěžují vlasy.

Pravidelné stříhání vlasů je nezbytné

Pokud si myslíte, že jsem šílená, když vám to říkám, pak se ptejte Michelky. Je to paní, která mi vlasy střihá a která je pro mě jakousi „kadeřnickou záchranářkou“, protože mě dokáže dostat z jakékoliv vlasové krize. Řekla mi, že pokud chcete mít zdravé vlasy, musíte je pravidelně stříhat.

Pravidelný střih zabraňuje třepení vlasů. Pokud nechcete zkrátit své vlasy, postačí stříhání pramínků poškozených vlasů. A nezapomeňte, že zdravé vlasy rostou rychleji, takže ten střih opravdu stojí za to.

Klidný spánek=dokonalé vlasy

Poslední, ale neméně důležitý bod, na který bych chtěla upozornit, je kvalita našeho spánku. Správný spánkový režim přispívá k celkovému zdraví a významně ovlivňuje stav našich vlasů. Špatný spánek může způsobit stres a to je jedním z hlavních faktorů, které vedou ke krepatění vlasů. Možná si to neuvedomujete, ale vlasy jsou velmi citlivé na všechny tyto vlivy.

Vlasy potřebují také klidný spánek. Pro mě bylo tajemstvím výběr vhodného polštáře a povlečení. Tření vlasů o povrch polštáře může vést k jejich lámání. Zkuste saténové povlečení, které je pro vlasy šetrnější než jakýkoliv jiný materiál. Věřím, že to je důležitý krok k tomu, jak nemít krepaté vlasy.

Takže ať už máte vlasy krásně kudrnaté, rovné jako prádlo, nebo někde mezi tím, doufám, že vám tyto tipy pomohou dosáhnout svého cíle, jak nemít krepaté vlasy. Pravda je, že to není vždy snadné, ale s tímto dlouhodobým plánem budete mít jistotu, že děláte pro své vlasy to nejlepší. Ať už se rozhodnete následovat všechny mé rady, nebo si vyberete jen několik bodů, doufám, že vaše vlasy budou nakonec vypadat tak, jak jste vždycky snili.

Napsat komentář

Nejnovější příspěvky