Co Nedelat po kosmetice?

Co Nedelat po kosmetice?

Zavedení sebe do světa kosmetických procedur

Hej, jsem Karolína a je tu další blog post. Dnes budeme hovořit o něčem, co mě opravdu fascinuje - kosmetických procedurách a jak se s nimi naložit. Kochám se v podhradí Ještědu, poslouchám papouška Olivera, jak cvrliká a přemýšlím, co bych vám o tomto tématu mohla říct. Odpověď je jednoduchá - mnoho! Ráda se dělím o své zkušenosti, radosti i šrámy, které se mi pod rukama hromadí. Každý den se dozvídám nové věci a ráda se jimi dělím s vámi. Proto je tady tenhle blog post, kde vám řeknu vše, co potřebujete vědět o tom, co dělat a co nedělat po kosmetické proceduře. Tak pojďme do toho!

Když výsledek nesplní očekávání

Na začátku bych se chtěla podělit o příběh ze svého života. Jednou jsem šla na proceduru, o které jsem si myslela, že mi změní život. Byla to chemická peeling. Nechala jsem se ošetřit a těšila se na výsledek. Ale když jsem se podívala do zrcadla, zjistila jsem, že moje pleť je podrážděná a červená. Byla to bolestivá a nehezká zkušenost. Ale, jak se říká, co nás nezabije, to nás posílí. Nyní, když jdu na jakoukoliv kosmetickou proceduru, připravím si předem otázky, které chci položit svému kosmetologovi. A jedna z nejdůležitějších otázek je: "Co dělat po kosmetické proceduře?"

Pravidlo číslo jedna: Hydratace, Hydratace, Hydratace

Takže první pravidlo, které byste měli dodržovat po každé kosmetické proceduře, je hydratovat. A znovu hydratovat. A pak hydratovat ještě více. Nejen, že hydratace zlepšuje zdraví pleti, ale také pomáhá zklidnit podráždění, které může být způsobeno kosmetickými procedurami. Vždy si vzpomenu na to, jak jsem po tom chemickém peelingu pila tolik vody, že se mi chtělo na malou potřebu každých pět minut. Ale bylo to to stojící. Hydratování měla mou pleť vypadat zdravě a svěží během několika týdnů.

Bezpečné slunce: Opatrnosti záře nikdy neublíží

Další pravidlo, které byste měli dodržovat po kosmetických procedurách, je chránit se před sluncem. Nejen, že přímé slunce poškozuje pokožku a způsobuje předčasné stárnutí, ale také může zhoršit podráždění způsobené kosmetickou procedurou. Takže pokud se chystáte jít ven, nezapomeňte si vzít klobouk a nějaký dobrý krém na opalování.

Pooperagční péče: Jemně a s milosrdenstvím

Je důležité si uvědomit, že po kosmetické proceduře je vaše pleť citlivější a náchylnější k podráždění. Takže když se o ni staráte, buďte jemní a citliví. To znamená, že byste měli používat produkty určené pro citlivou pokožku a vyhnout se drsným čistícím prostředkům a peelinkům. Můžete také chtít vyhnout se horkým sprchám a saunám, protože ty mohou vaši pokožku dále podráždit.

Svět bez makeupu: Nechte vaši pleť dýchat

A konečně, jedním z nejlepších tipů, které vám mohu dát, je vyhnout se nanesení makeupu po kosmetické proceduře alespoň několik dní. Vaše pleť potřebuje čas na hojení a regeneraci, a makeup může tyto procesy zbrzdit. Místo toho, zkuste na několik dní na obličej nanášet pouze přírodní a hydratační produkty.

Doufám, že vám tyto tipy pomohou lépe se starat o svou pleť po kosmetické proceduře. Vždy je důležité pamatovat si, že každá pleť je jedinečná a co funguje pro jednu osobu, nemusí fungovat pro druhou. Takže pokud máte nějaké dotazy nebo obavy, vždy se obraťte na svého kosmetologa nebo dermatologa.

No a to je vše, co jsem pro vás měla dnes. Mějte se krásně, a pamatujte, že jste úžasní právě tak, jací jste!

PS: Oliver zdraví také. Mějte se k světu!

Napsat komentář

Nejnovější příspěvky