Jak poznat Fake kosmetiku?

Jak poznat Fake kosmetiku?

Identifikace nepravé kosmetiky podle balení

Ať už se jedná o rtěnku, maskaru nebo jakýkoli jiný kosmetický produkt, vždycky je důležité nejdříve si prohlédnout balení. Falešná kosmetika může mít odlišný design, logo nebo i barvy než originální produkt. Tolikrát mi Roman ukázal krabičku parfému a já mu řekla: "Tohle je falešné, miláčku, podívej se, logo je špatně umístěné." Pravětivý produkt má vždy precizní a pečlivě navržený design.

Ale jak na to přijít, když nemáme přímo porovnání s originálem? Dobrým tipem je kouknout na internet a porovnat obrázky. Zkoumejte detaily: písmo, umístění logos, jeho velikost apod. Nikdy nepodceňujte malé rozdíly!

Porovnání složení

Jedním z nejlepších způsobů, jak určit, zda je kosmetika pravá nebo falešná, je porovnání složení. Originální produkty značkových firem se mohou pochlubit kvalitními složkami, zatímco jejich falešné kopie obvykle obsahují levné náhražky.

Berte v úvahu, že některé složky se mohou vyskytnout pod různými názvy. Mnoho lidí například neví, že "sodium lauryl sulfate" a "sodium dodecyl sulfate" jsou totožné. Takže pokud se podíváte na seznam složek a uvidíte něco, co vám nic neříká, neváhejte použít internet a zjistit, co se za tím skrývá.

Rozdíly v textuře a vůni

Textura a vůně jsou dalšími aspekty, na které bychom měli klást důraz při odhalování falešné kosmetiky. Pokud jste koupili oblíbenou rtěnku a najednou se její textura zdá být tužší nebo měkčí, nebo má odlišnou vůni, pravděpodobně máte co do činění s padělkem.

Roman, můj manžel, mi například nedávno koupil tělové mléko, které jsem používala už několik let. Ale tentokrát... mělo zvláštní vůni a po aplikaci byla moje kůže lepkavá, místo aby byla hebká. Po chvilce googlení jsem zjistila, že jsem se stala obětí padělku.

Zakoupená místa

Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak se vyhnout nákupu padělané kosmetiky, je orientovat se, kde ji kupujete. Pokud ji kupujete na sochy, ve stáncích na trzích, na internetu od neověřených prodejců, je pravděpodobné, že narazíte na padělek.

Pamatuji si, jak jsem byla kvůli slevě vybíravá při nákupu oblíbeného parfému ze stránky, kterou jsem dříve neznala. O několik dní později mi přišla lahvička, která sice vypadala skoro stejně, ale vůně byla naprosto odlišná. Od té doby dávám pozor, kde mé kosmetické produkty nakupuji.

Porovnání cena

Nesmím opomenout také cenové rozdíly. Pokud se náhle objeví prodávající, který nabízí značkový kosmetický produkt za mnohem nižší cenu, než je běžné, je velmi pravděpodobné, že se jedná o padělek. I když je těžké odolat slevě, je lepší být opatrný.

Znáte to, jak se říká: "Kdo si chce pochutnat, musí si připlatit." Roman mi koupil rtěnku, kterou jsem si přála, za poloviční cenu. Když mi rtěnka dorazila, byla jsem nadšená. Ale po prvním použití jsem zjistila, že se jedná o padělek.

Vzhled a kvalita produktu

Při pozorování produktu se dívejte také na jeho kvalitu a vzhled. Padělané produkty mohou mít špatně vyrobený štětec, rtěnku, která se snadno lámá, nebo krém, který se rychle rozpadá. Rozdíly jsou téměř vždy viditelné, pokud víte, na co se máte dívat.

Bylo mi velmi divné, když jsem si otevřela nově zakoupenou paletu stínů a štětce byly divně drsné a vypadalo to, že jsou uříznuté nůžkama. Ze zvědavosti jsem srovnala tuto paletu se starší, kterou jsem měla doma, a zjistila jsem, že nová "stejná" paleta stínů byla naprostý padělek.

Závěrečné myšlenky

Po všech těchto zkušenostech dnes vím, jaké chyby nedělat a jak rozpoznat padělanou kosmetiku. Věřte mi, že i když je lákavé ušetřit pár korun, ve výsledku vás to může stát mnohem více.

Proto je lepší si zakoupit originální produkt, který má jistou kvalitu a známe jeho skutečné složení. Nejenže šetříme peníze tím, že nemusíme kupovat nový produkt, když se ukáže, že ten starý byl padělaný, ale také se chráníme před negativními účinky na zdraví, které může mít použití falešné kosmetiky.

Napsat komentář

Nejnovější příspěvky